Triatlon

• Za titul jsem ohromně rád, říká čerstvý šampion Švarc

ŠvarcPřemysl Švarc vybojoval v Telči svůj premiérový titul mistra České republiky v olympijském triatlonu. V historickém centru překrásného města porazil i svého reprezentačního kolegu Jana Čelůstku. Letos se mu podle jeho slov zatím nepovedl žádný super závod. I proto si tohoto vítězství ohromně cení. Více už v rozhovoru.

23. 7. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Švarc v krásné Telči urval před Čelůstkou titul mistra republiky

triatlonV historickém centru Telče se bojovalo o tituly národních šampionů v olympijském triatlonu. V místech, která jsou na seznamu UNESCO, se mistry republiky stali Vendula Frintová a Přemysl Švarc. Zatímco Frintová zvítězila suverénním způsobem, mezi muži to bylo podstatně vyrovnanější a Švarc porazil svého reprezentačního kolegu Jana Čelůstku o 11 vteřin a vystřídal ho na pomyslném trůnu.

21. 7. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Drsné převýšení Krušnomana triatlonistům zatopilo

TruhlářSportovní areál Klíny v Krušných horách v sobotu hostil čtvrtý díl Českého poháru Xterra. A závod s názvem Xterra Krušnoman Klíny - Triathlon dal všem triatletům pořádně zabrat. V náročném horském terénu se závodníci elitních kategorií museli vyrovnat s převýšením 2100 metrů. Z vítězství se radovali Luboš Truhlář a Lenka Cibulková.

• V historickém centru Telče se rozhodne o titulech mistrů ČR

VabroušekV Telči se v sobotu 19. července bude bojovat o tituly mistrů republiky v olympijském triatlonu. V centru tohoto nádherného historického města, které je na seznamu UNESCO, se koná závod s názvem Triatlon Telč 2014. Ten je pátým závodem Českého poháru a zároveň národním šampionátem.

17. 7. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Český pohár Xterra pokračuje Krušnomanem

ilustračníV sobotu 19. července se ve sportovním areálu Klíny koná čtvrtý díl Českého poháru Xterra s názvem Xterra Krušnoman Klíny - Triathlon. Tradičně jsou připraveny tři závody. Pro děti, pro amatéry a hobíky a pro elitní kategorie. Převýšení v hlavním závodě je 2100 metrů.

• Skvělá atmosféra a vítězství Ospalého s Jirouškovou

OspalýOpava po dlouhých dvaceti letech hostila vrcholný triatlonový závod. Ten byl čtvrtým dílem Českého poháru v olympijském triatlonu a vítězství v něm ukořistili Filip Ospalý a Jana Jiroušková. Ti svůj triumf v cíli oslavili se svými ratolestmi. Pro Ospalého byl závod s názvem Model triatlon Opava jediným celým triatlonem, který na domácí půdě absolvoval.

13. 7. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Opava po 20 letech uvidí špičkový triatlonový závod

OspalýV sobotu 12. července pokračuje v Opavě Český pohár v olympijském triatlonu. Do tohoto města se vrcholový triatlon vrací po dlouhých dvaceti letech jako čtvrtý díl prestižního seriálu. Na start závodu s názvem Model triatlon Opava se postaví i elitní český reprezentant Filip Ospalý, pro kterého to bude jediný celý triatlon, který v letošní sezoně v České republice absolvuje.

10. 7. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Čtvrtý závod Českého poháru v dlouhém triatlonu pro Candrovou

startV sobotu 5. července se ve slovenských Bátovcích konal polovičním ironman s názvem Slovakman 113, který byl čtvrtým dílem prestižního seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Z vítězství se radovali Karol Džalaj ze Slovenska a ženám kralovala česká triatlonistka Jana Candrová. Triatlonisté hodně mluvili o své kolegyni z branže Petře Krejčové, která po nehodě při cyklistickém tréninku leží od minulého víkendu na jednotce intenzivní péče. Přáli jí, ať bojuje, drží se a ať je co nejdříve zase mezi svými.

7. 7. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Triatlonistka Kuříková na ME kategorie do 23 let skončila sedmá

KuříkováČeská triatlonová reprezentantka Petra Kuříková skončila na mistrovství Evropy kategorie do 23 let na 7. místě. V ruském městě Penza se kromě ní představilo ještě dalších pět reprezentantů. Nejlepším mužem byl Martin Debnar na 18. místě.

30. 6. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Česká smíšená štafeta skončila na ME v Kitzbühelu šestá

MEPoslední den triatlonového mistrovství Evropy v Kitzbühelu nabídl závod smíšených štafet. Čtyřčlenné týmy bojovaly v juniorských i dospělých kategoriích. První tým Česka vybojoval v kategorii Elite šesté místo, druhý tým závod nedokončil. V juniorech skončilo české kvarteto na 11. místě.

26. 6. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Kubíček u Lipna ovládl závod EP v terénním triatlonu

KubíčekPřední Výtoň u Lipna v neděli hostila závod Evropského poháru v terénním triatlonu, který byl zároveň mistrovstvím České republiky. Závod s názvem TNATURA CZECH se konal pod hlavičkou ETU (European Triathlon Union) a na startu kromě Heleny Erbenové nechyběla domácí špička. Vítězi se stali Jan Kubíček a Renata Bucherová ze Švýcarska. Českou šampionkou je Lenka Cibulková.

25. 6. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Mistrem Evropy v kvadriatlonu se stal nestárnoucí Podborský

PoborskýV sobotu se v Týně nad Vltavou konal závod v kvadriatlonu, který měl statut mistrovství Evropy a mistrovství České republiky. Jelo se na tratích sprintu, tedy 1 km plavání, 5 km kanoistiky, 25 km cyklistiky a závěrečný pětikilometrový běh. Na start se v areálu kanoistického stadionu postavilo 32 závodníků. Evropským a českým šampionem se ve svých 48 letech stal legendární Miroslav Podborský.

23. 6. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Fenomén Vabroušek pošestnácté ovládl Moraviamana

KrejcováŽelezný muž Petr Vabroušek ovládl už pošestnácté závod Moraviaman v Otrokovicích, který byl třetím dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Ženám v ironmanském závodě vládla stylem start – cíl Petra Krejčová.

• V Kitzbühelu svedou triatlonisté boje o tituly mistrů Evropy

ČelůstkaOd pátku 20. do neděle 22. června se v Kitzbühelu koná jeden z vrcholů olympijského triatlonu, kterým je mistrovství Evropy. O medaile budou bojovat i čeští reprezentanti, kterých do Rakouska vyrazilo hned šestnáct. Z toho polovinu tvoří junioři.

20. 6. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Erbenová ovládla druhý závod ČP Xterra

KubíčekOstrov v Karlovarském kraji hostil druhý díl Českého poháru Xterra v terénním triatlonu. Na start oblíbeného závodu se postavily i dvě velké osobnosti tohoto sportu, Helena Erbenová a Jan Kubíček. A oba tito čeští reprezentanti nenašli v závodě na 1200 metrů plavání, 32 kilometrů na horském kole a 10 kilometrů běhu v terénu přemožitele. Erbenová sice cílem probíhala s krvavým šrámem na koleni, ale bolest v cíli zahnala sladká pusa od dcerky.

15. 6. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0