Švarc na Evropském poháru v Istanbulu bojoval o bednu, nakonec k medaili chybělo 28 vteřin

Český triatlonový reprezentant Přemysl Švarc se představil na Evropském poháru v tureckém Istanbulu a vedl si na výbornou. Celý závod se držel v popředí a medailové umístění viselo ve vzduchu. Bohužel v posledních kilometrech běhu mu došly síly a nakonec skončil šestý. K medaili chybělo 28 vteřin.

V Istanbulu se bojovalo na olympijských tratích 1500 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu a český reprezentant byl od začátku v popředí a dokazoval, že kvalitní forma se po zranění žeber vrací.

Z vody vylézal na čtvrtém místě, v cyklistické části se také držel v popředí a i do závěrečného běhu vstoupil dobře, když držel krok se skvěle připravenými Francouzi. V drtivém tempu ale nedokázal běžet celých 10 kilometrů a nakonec cílovou pásku protnul jako šestý.

„Turecko v srpnu není jen dovolená ale i EP a to přímo v nádherném Istanbulu, který mě opravdu okouzlil. Závod samotný v tureckém stylu, kdy do poslední chvíle nevíte, co a jak bude. Plavání bylo na poměry, na které jsem zvyklý z MS, pomalé a celou dobu jsem plaval na 3-4. místě.  Přeběh pohoda, kolo naprostá rovina po dálnici, takže kromě mnoha nástupů nuda a nakonec se bohužel sjelo celé startovní pole. Kromě Turků a tří mladíků jsme dojeli pohromadě. I když jsem několikrát zkusil nastoupit, pohlídali si mě. Z depa jsme vyrazili v pěti. Na 5. km utekl pozdější vítěz Lebrun, na 7. km další Francouz Vincent. Tyto dva jsem řadil spolu s Turbajevskim z Ruska k favoritům. Já bohužel na 8. km dostal velkou krizi a musel se spokojit s 6. místem. Přesto čas běhu těsně nad 31 minut je super a zde spokojenost. Škoda, že mi v horku došlo. Cíl získání bodů do žebříčku ITU se splnil a v klidu si mohu příští týden užít svatbu své sestry,“ hlásil z Turecka Švarc.

Pozice na stupních vítězů kompletně obsadili Francouzi. Zvítězil Aurélien Lebrun před Simonem Viainem a Yohannem Vincentem. Švarc na šestém místě ztratil na třetího 28 vteřin, za vítězem zaostal o minutu a 12 vteřin.

Výsledky: Evropský pohár, Istanbul, Turecko

Muži: 1. Aurélien Lebrun (Fra) 1:50:03, 2. Simon Viain (Fra) 1:50:35, 3.          Yohann Vincent (Fra) 1:50:47, …, 6. Přemysl Švarc (ČR) 1:51:15.

Ženy: 1. Alexandra Razarenová (Rus) 2:03:16, 2. Yuliya Yelistratová (Ukr) 02:03:34, 3. Mateja Šimičová (Slo) 2:03:40.