Čeští triatlonisté zářili na MS v biathle, Svoboda je mistrem světa, Kalus bral v juniorech stříbro

V Limasolu na Kypru se konalo mistrovství světa v biathle a čeští triatlonoví reprezentanti na něm zářili. Tomáš Svoboda se stal mistrem světa, v juniorech vybojoval stříbro Jiří Kalus. Ve stejné kategorii zbyla na Martina Debnara nepopulární bramborová medaile. Obhajoba loňského titulu z Dubaje nevyšla.

Na Kypru se bojovalo na tratích 1500 metrů běhu, 200 metrů plavání a 1500 metrů běhu. A mezi muži si pro zlato doběhl Tomáš Svoboda. "Jsem strašně šťastný. Je to prostě titul mistra světa," radoval se Tomáš Svoboda, který tento závod bral jako zpestření. "Trénuji na Ironman Florida, který je za měsíc a kde mimochodem pojede svůj první dlouhý triatlon Filip Ospalý. Každopádně tohle je velký úspěch a určitě mi přidá sílu a odhodlání do tvrdého tréninku," dodal Svoboda.

Mezi juniory si pro druhé místo a titul vicemistra světa doběhl Jiří Kalus. "Vím, že tu bývá dost sucho a horko, ale na náš závod se zatáhlo a to mi sedělo. Druhé místo beru všemi deseti," radoval se čerstvý juniorský vicemistr světa."Bylo nádherné slyšet českou hymnu," dodal jedním dechem Kalus, který prozradil, že si po úspěšném závodě dali reprezentanti společně pivo. "Mají tady českého Zubra, tak jsme jich tam hned pár poslali," smál se úspěšný mladík.

Trochu za očekáváním zůstal Martin Debnar, který zvítězil vloni v Dubaji a v Limasolu doběhl na čtvrtém místě. Ale vzhledem k tréninkovému výpadku se nebylo čemu divit. " Čekal jsem trochu víc. Po loňském zlatu možná i obhajobu, ale poslední týden jsem netrénoval a to se projevilo," řekl Debnar.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.