Erbenová před MS Xterra na Havaji: Snad nebudu trpět jako loni a vejít bych se chtěla do elitní šestky

Potřetí v řadě se česká triatlonistka Helena Erbenová postaví na start závodu mistrovství světa Xterra (27.10. 2013), které se tradičně koná na Havaji na Maui. V roce 2011 při premiéře v tomto závodě získala bronz, vloni kvůli zdravotním problémům na trati trpěla a nakonec z toho bylo deváté místo. Letos se jí dařilo a úspěšnou sezonu by vzhledem k nabité konkurenci ráda zakončila umístěním v elitní šestce. Více v následujícím rozhovoru.

Heleno, potřetí v řadě se postavíte na start mistrovství světa v Xteře na Havaji na Maui. Jak se těšíte?
Těším se moc. Jen doufám, že nebudu trpět jako vloni. Teď mě sice začala bolet záda, ale doufám, že se to srovná a bude to dobré.

Sezona byla náročná, ale vy jste vyhrála, co se dalo. Stihla jste si dostatečně odpočinout?
Snažila jsem se vydatně odpočinout, času na to bylo hodně. Skoro dva měsíce od posledního závodu. Ale myslím, že nikomu se moc odpočívat nechce, když jsou dva měsíce do vrcholu sezony.

Jaká je momentální forma?
Doufám, že je trochu lepší než ke konci sezony, ale teď se po projetí náročné trati biku trochu ozvala ta bolavá záda z loňska.

V loňském roce jste před závodem měla zdravotní problémy, byla nemocná, brala antibiotika. Neprovázejí vás tyto nepříjemnosti i letos? Už jste zmínila bolest zad…
Nemocná jsem před odjezdem na Havaj nebyla, to bylo všechno v klidu, teď momentálně jen trochu pobolívají ta záda.

Erbenová

Řekněte nám, lze se nějak připravit na extrémní podmínky v podobě velkého vedra a vysoké vlhkosti?
No, asi nejlepší příprava je pravidelně navštěvovat saunu. Slyšela jsem, že si kdysi dávali do sauny i kolo a šlapali tam, ale to jsem já nezkoušela.

Předloni jste při své premiéře skončila na fantastickém třetím místě, loni to bylo místo deváté. Jaké jsou vaše letošní ambice?
Ráda bych se vešla mezi nejlepší šestku, ale bude to těžké. Tolik zvučných jmen na startovní listině ještě nebylo.

A poslední otázka, jací jsou podle vás největší favorité ženského i mužského závodu?
V ženách je to jednoznačně Lesley Patersonová, v mužích se musím přiznat, že moc přehled nemám, zejména co se týče mimo evropských závodníků. Ale myslím, že určitě mezi favority patří Španěl Ruben Ruzafa.

Heleno, hodně štěstí při závodě a ať jste se svým výkonem maximálně spokojená.

PR Česká triatlonová asociace

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.