Atraktivní triatlonová novinka. Karlovy Vary přivítají MČR v supersprintu smíšených štafet

V Karlových Varech se o víkendu 24. – 25. srpna koná Mattoni CITY TRIATHLON. V rámci tohoto triatlonového podniku proběhne v sobotu premiérově Mistrovství České republiky v supersprintu smíšených štafet. Vedení České triatlonové asociace se rozhodlo zařadit tento republikový šampionát do bodování Českého poháru klubů, ve kterém se v celkovém pořadí rozdělí 465 tisíc korun.

„Každý klub má možnost v rámci MČR smíšených štafet registrovat do závodu více družstev.  Do klubové soutěže Českého poháru se pak budou sčítat maximálně dvě nejlépe umístěné štafety jednoho klubu. Každý klub může vlastně bojovat o mimořádné body do Českého poháru,“ vysvětlil technický ředitel ČTA Tomáš Petr.

Pravidla pro štafetu jsou následující:

1. Štafety je složena ze 4 členů, přičemž je v ní minimálně 1 žena.

2. Do pořadí MČR bude zařazena štafeta pouze v případě, že minimálně 3 její členové mají stejnou klubovou příslušnost. Jeden člen štafety tak může být "volný", resp. z jiného klubu.

„Samozřejmě je možný start i těch štafet, které nesplňují tato kritéria. V takovém případě ale štafeta startuje bez nároku na to, aby byla umístěna v konečném pořadí MČR,“ dodal Tomáš Petr.

Minimální věk člena štafety je 12 let a pořadí členů ve štafetě je třeba nahlásit při prezentaci do 12 hodin.

Premiérové Mistrovství České republiky v supersprintu smíšených štafet se pojede na tratích 4x (0,3 – 4,5 – 2). „Plavat se bude jeden okruh v koupališti Rolava, cyklistika je také v jednom okruhu v okolí po zvlněném terénu a běží se dva okruhy po rovině,“ pokračoval Tomáš Petr.

Vlastní registrace na www.czechtriseries.cz probíhá na „kapitána“ štafety. Je třeba vybrat kategorii „ štafeta“ a níže doplnit ostatní členy štafety. V rámci závodu smíšených štafet se v celkovém pořadí rozdělí 30 tisíc korun a mistři získají mistrovské medaile. Vítězná štafeta dostane 8 tisíc korun a finanční prémie dostane celkem devět nejrychlejších.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.