Stane se Ospalý pojedenácté mistrem ČR v triatlonu, nebo ho pokoří Švarc s Čelůstkou? Rozhodne se na Lipně

V neděli 18. srpna se na Lipně koná mistrovství republiky v triatlonu a na start se postaví i desetinásobný český šampion Filip Ospalý. Zkušeného matadora ale čeká tuhý boj s dravým mládím v podobě dua olympioniků Jana Čelůstky, Přemysla Švarce a Františka Kubínka. Na startu bude i nejlepší český ironman Petr Vabroušek.

Na Lipně se bude bojovat na tratích 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Závod je součástí Českého poháru v olympijském triatlonu a je jeho předposledním dílem. Je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Nechybí kategorie Rodiny „ ALEX“ ani soutěž klubů. Pořadatelé připravili náročné tratě a zejména cyklistická část prověří připravenost všech triatlonistů.

F. Ospalý

„Měnili jsme na poslední chvíli trasy závodu. Dalo by se říct, že se to stihlo za pět minut dvanáct. Ale všechno je připraveno, takže už jsem klidnější,“ hlásil ředitel závodu Martin Dvořák ze společnosti SportGroup.cz s tím, že by na nových tratích mělo být méně turistů.

Start bude na pláži v Přední Výtoni a plavat se budou dva okruhy s vylézáním, cyklistika je v pěti okruzích a běh je veden po nové cyklistické stezce směrem na Lipenskou přehradu.

„Cyklistika bude hodně náročná. V každém okruhu budou muset závodníci zvládnout slušné stoupání, takže se ukáže, jak jsou po této stránce připraveni,“ dodal Martin Dvořák.

Nedělní závod na Lipně je součástí Lipno sport festivalu, který startuje v sobotu a jedná se o devítidenní akci, na které kromě triatlonu proběhnou i další republiková mistrovství.

„Vše je zadarmo a už v sobotu večer vystoupí skupina Laura a její tygři. Po nedělním závodě, kdy budeme znát nové české šampiony, pak zazpívá Leona Machálková,“ uzavřel Dvořák.

Žákovské kategorie startují od 10 hodin, dorostenci a junioři se na trat vydají ve 12:30. Hlavní závod odstartuje v 14:30 hodin.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting