Dávno jen nerodíme děti a nestojíme u plotny. Chceme prosadit ženský triatlon, hlásí před focením kalendáře triatletky

Začátkem listopadu si osm českých elitních triatletek včetně mistryně světa v terénním a zimním triatlonu Heleny Erbenové dá dostaveníčko v Městských lázních v Plzni. A nebude to kvůli regeneraci! Triatletky budou fotit kalendář, aby podpořily ženský triatlon a vzkázaly všem ženám, dívkám a slečnám, že není jediný důvod se tohoto krásného sportu bát. Více o celé této akci prozradila v rozhovoru Hana Kolářová, mladá plzeňská triatlonistka, která nakoukla i do reprezentace.

triatlonistky

Hanko, kde se zrodil nápad nafotit triatlonový kalendář?
Vloni jsem fotila dva sportovní kalendáře, přičemž jeden s Evou Haškovou. Letos jsme to chtěly zopakovat. Přidaly se k nám další holky až nás je teď osm.

Říkáte osm. Prozraďte nám, které triatletky v kalendáři uvidíme?
Je to převážně česká špička triatlonistek z každé věkové kategorie i odvětví triatlonu. Mistryně světa v terénním triatlonu a zimním triatlonu Helena Erbenová, Ironmanka a extrémní triatlonistka Dáša Svěráková, já a Jitka Šimáková jako medailistky z Elitních ČP, Eva Hašková jako zástupkyně kategorie masters, Petra Vachulková - závodnice do 23 let a medailistky z ČP mládežnických kategorií- dorostenka Veronika Vlčková a juniorka Veronika Šmejkalová.

Proč to děláte a co od toho očekáváte?
Chceme prosadit ženský triatlon a získat možnost více závodit i v zahraničí. Už dávno neplatí že žena jen rodí děti a stojí u plotny. Chceme ženy v tomto náročném sportu podpořit a celkově zviditelnit naší ženskou skupinu a motivovat tím další ženy, aby se triatlonu nebály. Za prostředky získané prodejem kalendáře chceme absolvovat zahraniční závody (EP,SP v olympijském triatlonu, Ironman, Xterra).

Můžeme se těšit na nějaké lechtivé fotky?
Naším hlavním cílem je, aby byl kalendář vkusný a z části umělecký. Zdůraznit kontrast něžnosti ženy v náročném sportu. Nechceme žádné laciné nahotinky ani holé fotky bez nápadu.

triatlonistky

Máte na výrobu kalendáře nějaké sponzory, nebo to financujete sami?
Potěšilo mě nadšení a podpora České triatlonové asociace, která se na vzniku kalendáře z velké části podílí. Dále spolupracujeme s firmou Royal Bay (kompresní podkolenky), Werso (spodní prádlo), Módní návrhářskou Kamilou Vodochovskou a fotografkou Terezou Fürbacher. Všem za podporu moc děkujeme. Velmi si toho vážíme.

Na facebooku jste vytvořily skupinu skupiny Triguns group. Jak to s tím souvisí?
Skupina postupně vznikala celý loňský rok. Jsme parta triatlonistek, společně trénujeme, jezdíme na závody a soustředění. Facebooková stránka nás má zviditelnit a pomoc sehnat sponzory.

Kdy a kde se bude fotit? Už máté vybraného fotografa?
Fotit se bude 3. listopadu ve starých Městských lázních v Plzni a fotit bude Tereza Fürbacher. Je to mladá kreativní fotografka s velkým potenciálem. Zároveň i má kamarádka z dětství. Takže jí věřím. Je ta pravá pro vznik originálních póz a nápadů.

Kdy počítáte, že bude kalendář hotový a kdy a kde bude představen?
Bude představen 9. listopadu na vyhlášení výsledků Českého Poháru v Brně.

Kde si pak kalendář budou moci zájemci koupit?
Přímo na vyhlášení, dále pak v určených obchodech v Plzni, Praze, a dalších později zveřejněných městech. Nebo přes naši stránku na facebooku, kde naleznete info, jak objednat a nechat doručit poštou.

Hanko, děkujeme za rozhovor a ať vše klapne podle vašich představ. 

PR Česká triatlonová asociace

triatlonistky

 

 

 

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.