Triatlonoví reprezentanti jedou na ME do Estonska. Erbenová obhajuje zlato

Pět českých triatlonových reprezentantů míří do Estonska, kde se o víkendu 26. a 27. ledna koná mistrovství Evropy v zimním triatlonu. Největší hvězdou výběru je Helena Erbenová. Úřadující světová i evropská šampionka bude v Tartu obhajovat loňské zlato z finského Jamijarvi.

Kromě Heleny Erbenové bude český triatlon v elitních kategoriích reprezentovat také Šárka Grabmüllerová, v juniorkách pak bude závodit Natálie Grabmüllerová. V kategorii elitních mužů bude bojovat Pavel Jindra, ve věkové kategorii do 23 let se ukáže Martin Hušek.

V sobotu jsou na programu individuální závody, v neděli dopoledne pak odstartují čtyřčlenné smíšené štafety. Na dospělé kategorie čekají objemy 7,2 kilometru běhu, 14,4 kilometru na horském kole a 10,8 kilometru na běžkách. Závody juniorů se pojedou na zkrácených tratích 3,6 kilometru běhu, 4,8 kilometru na kole a 2,7 kilometru na běžkách. Na těchto distancích proběhnou i nedělní štafety.

Erbenová minulou sobotu ovládla úvodní závod Českého poháru v zimním triatlonu v Jablonci, a pokud jí vydrží zdraví, měla by i v tomto delším závodě pomýšlet na nejvyšší příčky. Šárka Grabmüllerová vloni obsadila 4. místo a i ona bude chtít bojovat o některou z medailí. Ambice na cenný kov však mají i Martin Hušek a Natálie Grabmüllerová.

V závodě štafet bude české kvarteto patřit k horkým kandidátům na medaili, což potvrzuje i vedoucí výpravy Ivo Grabmüller. Ten vloni ve Finsku sám startoval, letos ho problémy s kolenem na trať nepustí.

„Štafety budou hodně vyrovnané, ale na medaili máme. Cenný kov by měla urvat šampionka Helena Erbenová. Celkem věřím, že bychom mohli vybojovat tři medaile. Všichni ale víme, že to bude hodně těžké, protože ve startovním poli je několik nových jmen a nic se nedá v tomto směru přesněji odhadnout,“ prozradil vedoucí výpravy Ivo Grabmüller.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.