Vabroušek kraloval ironmanu v Izraeli, úvod sezony vyšel na výbornou

Český triatlet Petr Vabroušek zářil na Isramanovi, ironmanu konaném v izraeleském městě Eilat. V hodně náročném závodě nenašel přemožitele a na úvod sezony potvrdil skvělou formu.

Pro Vabrouška byl závod v Eilatu prvním ironmanem sezony a premiéra na tamních tratích mu vyšla na výbornou. Skvěle zvládl 3,8 kilometru plavání, kdy vylézal z vody ve vedoucí šestičlenné skupině. Po rychlém depu vyrážel na 180 kilometrů dlouhou cyklistickou část jako první. O čelo bojoval s Bartem Candelem z Nizozemí a Němcem Marcem Pschebizinem. Do závěrečného běžeckého maratonu pak vyrážel jako druhý s půlminutovou ztrátou na Pschebizina, ale už po deseti kilometrech byl opět na špici a tuto pozici si pohlídal až do samého závěru.

Druhý skončil Holanďan Bart Candel a pro třetí místo si doběhl Němec Marc Pschebizin. Závodu žen dominovala Dora Hellerová z Itálie před dvojicí domácích Izraelek Irenou Mazinovou a Keren Mertzovou.

Sám Vabroušek před závodem avizoval, že si brousí zuby na vítězství a svůj cíl do puntíku splnil. „Jsem samozřejmě maximálně spokojený. Byl to ale hodně náročný závod. Asi nejtěžší, jaký jsem kdy jel. To naznačovala už prohlídka tratí před startem. V moři byly velké vlny, na kole 3400m převýšení a souvislý silný vichr a maraton s vražedným seběhem na úvod. Jsem rád, že jsem v posledních 10 kilometrech maratonu dokázal zrychlit a vedoucí pozici pohlídal až do cíle. Určitě se sem ještě vrátím,“ hodnotil Vabroušek.

Výsledky: Israman (Eilat, Izrael) (3,8-180-42,2)

Muži: 1. Petr Vabroušek (ČR) 10:22:37, 2. Bart Candel (Niz) 10:23:31, 3. Marc Pschebizin (Něm) 10:28:26.

Ženy: 1. Dora Hellerová (Ita) 12:41:42, 2. Irena Mazinová (Izr) 13:01:12, 3. Keren Mertzová (Izr) 13:06:58.