Erbenová je vicemistryní Evropy v zimním triatlonu!

Česká reprezentantka Helena Erbenová se v estonském Tartu stala vicemistryní Evropy v zimním triatlonu. Loňské prvenství se jí sice obhájit nepodařilo, ale i tak je druhé místo dalším skvělým úspěchem českého triatlonu. Šampionkou se stala Norka Borghild Løvsetová.

V Tartu v sobotu bojovali dospělí a kategorie do 23 let na tratích 7,2 kilometru běhu, 14,4 kilometru na horském kole a 10,8 kilometru na běžkách.  Erbenová obhajovala loňský titul z finského Jamijärvi, ale do Estonska vyrazila s bolestí zad, která ji dlouhodobě trápí.

Přesto jako bývalá reprezentantka v běhu na lyžích zajela nejlepší čas na běžkách a nejrychlejší byla i v běhu. Na kole ale ztratila na pozdější vítězku Borghild Løvsetovou z Norska přes tři minuty. Toto manko nakonec rozhodlo o druhém místě a titulu vicemistryně.

V elitní ženské kategorii se představila i Šárka Grabmüllerová, která obhajovala loňské 4. místo. Obhajoba se ale nevydařila a zkušená závodnice protnula cílovou pásku jako osmá. Na stupně vítězů se vedle Løvsetové a Erbenové postavila další Norka Elisabeth Sveumová.

V kategorii elitních mužů se představil Pavel Jindra a skončil na desátém místě. Závod ovládli Rusové, kteří obsadili všechny medailové pozice. Vyhrál Pavel Andreev před Maximem Kuzminem a Dmitrim Bregedou.

Český triatlon měl zastoupení i v kategorii do 23 let. Martin Hušek skončil šestý. Stupně vítězů stejně jako v kategorii elitních mužů patřily Rusům. Vyhrál Viktor Kuznětsov, druhý byl Pavel Yakimov, třetí pak Dmitry Koltsov.

Výsledky: ME v zimním triatlonu. Tartu, Estonsko

Muži - Elite: 1. Pavel Andreev (Rus) 1:28:31, 2. Maxim Kuzmin (Rus) 1:28:47, 3. Dmitriy Bregeda (Rus) 1:30:10, … 10. Pavel Jindra (ČR) 1:34:00.

Ženy - Elite: 1. Borghild Løvsetová (Nor) 1:40:34, 2. Helena Erbenová (ČR) 1:42:02, 3. Elisabeth Sveumová (Nor) 1:42:54, … 8. Šárka Grabmüllerová (ČR) 1:50:26.

Muži – K23: 1. Viktor Kuznětsov (Rus) 1:31:28, 2. Pavel Yakimov (Rus) 1:31:52, 3. Dmitry Koltsov (Rus) 1:35:20, …, 6. Martin Hušek (ČR) 1:39:19.

Ženy - K23: 1. Tatiana   Bregedová (Rus) 1:51:22, 2 Margarita Ovsyannikvová (Rus) 1:53:18, 3. Ilaria Titoneová (Ita) 2:13:45.