Mistra Evropy v zimním triatlonu Andrejeva uchvátila Praha a před EP ve Vimperku říká: Chci uspět

Pavel Andrejev je ruský profesionální sportovec, který se v estonském Tartu stal mistrem Evropy v zimním triatlonu. Odtud se společně s ruskou výpravou vydal do Česka, kde se připravuje na vrchol sezony, kterým pro něj bude mistrovství světa v italském Cogne. Nyní ho v neděli 17. února čeká závod Evropského poháru ve Vimperku a jako šampion by rád pochopitelně vyhrál. Nejen to prozradil v rozhovoru.

Pavel Andrejev

Pavle, jak se vám líbí v České republice? V rámci přípravy jste vyhrál závod v Hlinsku….
V Čechách se mi líbí, je tu mnoho krásných měst a celkově je tu nádherná příroda a moc se mi líbí i architektura. Zejména Praha mě uchvátila. Uvažuju o tom, že bych sem na jaře přijel znovu. Na Šumavě, kde jsme, je to paráda. Hluboké lesy, parádní prostředí, svěží vzduch a vynikající tratě pro běžky. Do Hlinska jsme přijeli závodit, ale byla to součást přípravy a tréninku. Jsem rád, že jsem to tam poznal a samozřejmě mě potěšilo, že jsem vyhrál.

Co byste řekl na adresu českých lidí?
Musím říct, že tu jsou moc milí lidé, kteří nám ve všem maximálně pomáhají. Zejména pak Ivo a Šárka Grabmüllerovi. Celá naše výprava je jim moc vděčná.

Jak se cítíte před nedělním závodem Evropského poháru ve Vimperku?
Vše jde podle plánu, jen jsem měl drobné problémy, když jsem cítil únavu nohou. Byl jsem takový přetavený. Teď už jsem ale fit a plně koncentrován na nedělní závod. Ve Vimperku chci samozřejmě uspět, ale prioritou je pro mě MS v Itálii.

V Tartu jste se stal mistrem Evropy? Byl to pro vás jeden z vrcholů sezony?
V Tartu mi závod seděl a jsem rád, že jsem vyhrál a stal se evropským šampionem. Otestoval jsem si svou připravenost. Ale moje mysl se stále ubírá k MS.

Co od nedělního závodu očekáváte?
Připravoval jsem se velice zodpovědně, ale každý závod je jiný. Ve Vimperku bude silná konkurence, ale já i v té chci vyhrát. Všechny respektuji a určitě nikoho nepodcením. Všichni mají stejné podmínky a začíná se na stejné startovní čáře. Očekávám vyrovnaný závod.

Pavel Andrejev

Berete závod ve Vimperku jako součást přípravy na MS v Cogne v Itálii?
Ano. Jak už jsem řekl, hlavním závodem je pro mě MS. Takže o ME a závodech v Hlinsku i Vimperku by se dalo říct, že jsou „jen“ součástí přípravy. Na MS nejedu reprezentovat jen sebe, ale celé Rusko. Mé přátele, mou rodinu i blízké. Zkrátka všechny, kteří ode mě očekávají kvalitní výsledky. Ale v Itálii to mezi světovou konkurencí bude hodně náročné. Ten závod pojedou ti nejlepší z celého světa a je jasné, že vyhrát bude chtít každý.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.