Snad se do nového roku moc nezakulatím, směje se ironman Vabroušek

Nejlepší český železný muž Petr Vabroušek si užívá konec roku s rodinou na horách. Trénink hodil během Vánoc za hlavu a doufá, že nepřibere nějaké to kilo navíc. V další sezoně už má jistou představu o závodním programu, ale finálová verze se ještě bude měnit. Zkušený triatlet tyto a další věci prozradil v rozhovoru.

Petře, jak jste strávil Štědrý den?
Vánoce si s rodinou užíváme v Krkonoších na lyžích, takže lepší to snad ani být nemohlo! Dole už je bláto, my tady ještě pořád máme bílo a obě děti si to mimořádně užívají.

VabroušekCo jste našel pod stromečkem? Jaký dárek vám udělal největší radost?
Potěšily mne dárky od všech a nerad bych někoho upřednostňoval. Radost mi vždy dělají hlavně dárky, které rozzáří oči mých blízkých!

Máte do konce roku v plánu nějaký trénink, nebo je na programu striktní odpočinek?
Trávíme celé svátky na horách, takže mám pokoj od tréninku a věnuji se rodinnému relaxu na sjezdovkách a v hotelovém desetimetrovém bazénu s vířivkou. Jednou jsem zhřešil před odjezdem ještě ve Zlíně na společném klubovém tréninku na trenažerech a tady jsem jednou vyrazil na krátké běžky. Snad se do nového roku nezakulatím až moc. (smích)

Jak celkově hodnotíte rok 2012? Je nějaký výsledek, kterého si nejvíce ceníte a závod, na který nejvíce vzpomínáte?
Sezonu určitě hodnotím jako vydařenou. Podařilo se mi opět lehce snížit celkový objem tréninku (což se mi daří už 13 let nepřetržitě) a přesto udržet nebo lehce vylepšit výkonnost. Těžko vyzdvihovat nejvydařenější závod, zpravidla vzpomínám nejraději na ty závody, na kterých jsem si užil vše okolo s rodinou nebo dobrou partou a to vlastně nezávisle na výsledku. I to je důvod, proč si profesionální sportování mimořádně užívám.

Už máte jasno o tom, kam se v dalším roce všude podíváte? Jaké závody byste takto s předstihem označil za ty nejdůležitější?
Celkový plán roku 2013 teprve vzniká, ale určitě nehodlám polevit v závodění, o to raději si opět lehce uberu v tréninku. (smích). Začínám 25.1. na Isramanovi v Eilatu (ironmanské distance). Na přelomu února a března vyrazíme s rodinou na plavbu do tepla, takže další závod asi až 24.3. Ironman Melbourne. Pak už to bude svižnější. Pravděpodobně 16.4. Ironman JAR, 4.5. nový Challenge Taiwan a 28.5. Ironman v Brazilii. Zbytek je zatím ve vývoji, ale určitě nevynechám MČR v Otrokovicích a říjnovou Havaj. Aktuální termínovka se počátkem roku objeví i na mých stránkách www.petrvabrousek.eu a Facebooku www.facebook.com/PetrVabrousek. Navštivte ale i mé další stránky www.slstri.cz a www.blue70.cz.

Už dlouhá léta si držíte úžasnou profesionální výkonnost. Kdo vám nejvíce pomáhá v tom, neustále bojovat s kilometry dřiny?
Především rodina! Bez pohody a nesportovních perspektiv, které mi denně právě rodina dodává, bych už byl triatlonem asi dávno unavený! Takto se těším na každý trénink a závod pořád jako malý kluk. Velký dík patří samozřejmě také všem mým mnohaletým partnerům, jejichž přehled najdete na mých webových stránkách v záložce Vybavení a podpora.

A na závěr jelikož patříte k nejúspěšnějším triatletům, co byste poradil a vzkázal mladým sportovcům, které tento skvělý a náročný sport uchvátil?
Vzkázal bych jim, že si vybrali krásný sport, který je určitě jen tak nepřestane bavit. Nikdy ho nezmáknete tak dokonale, aby se něco nedalo ještě vylepšit. Nikdy nenasbíráte tolik zkušeností, aby vás už nic nepřekvapilo. Užívejte si každý den s triatlonem a nejen s ním!

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.