V Hlinsku pokračuje ČP v zimním triatlonu. Boj o titul mistrů republiky se přesouvá do Vimperku

V sobotu 2. února se měl v Hlinsku konat třetí díl Českého poháru v zimním triatlonu, který měl být zároveň Mistrovstvím České republiky. Jenže kvůli nedostatku sněhu je všechno jinak. Závod proběhne jako duatlon. Bude zařazen do bodování Českého poháru, ale nebude mít statut MČR. O tituly republikových šampionů se bude bojovat 17. února ve Vimperku.

V lyžařském areálu KKL-Rataje se v sobotu pojede závod s názvem Zimní triatlon Hlinsko 2013. Kvůli teplému počasí se ale nebude úplně jednat o zimní triatlon. Závod se pojede jako duatlon a nebude mít statut Mistrovství České republiky. O tituly republikových šampionů se bude bojovat ve Vimperku 17. února.

Duatlon, který bude spadat do bodování Českého poháru v zimním triatlonu, se pojede na tratích 5 kilometrů běhu, 13 kilometrů na kole a na závěr 2,5 kilometru běhu. Start je naplánován na 14.00 hodin a nejprve vyrazí elitní kategorie, po několika minutách se pak na trať vydají mladší závodníci.

V Hlinsku se představí i čerstvá vicemistryně Evropy v zimním triatlonu Helena Erbenová i Martin Hušek, který společně s Erbenovou, Pavlem Jindrou a Šárkou Grabmüllerovou získal na ME v Estonsku bronz ve smíšené štafetě.

„Sice tu máme krásné počasí, ale bohužel není žádný sníh. S těžkým srdcem jsme tedy museli zaměnit zimní triatlon za duatlon. Ještě v úterý večer to všechno vypadalo dobře, ale během středy vše roztálo. Hledali jsme alternativy a nakonec se rozhodli pro duatlon. Ale to nevadí. Jelikož se pojede v okruzích, bude to divácky velice atraktivní závod. Do Hlinska proto kromě diváků zveme i všechny amatérské a profesionální sportovce, kteří si chtějí vyzkoušet kombinaci běh, jízda na kole a běh,“ vysvětlil a lákal do Hlinska hlavní pořadatel Petr Svoboda.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.