850 tréninkových kilometrů za 11 dní. Triatlonoví reprezentanti do 23 let dřeli ve Španělsku

Osm českých triatlonových reprezentantů do 23 let absolvovalo náročné soustředění na španělském ostrově Fuerteventura. Pod vedením koordinátora Zdeňka Kabrhela za 11 dní zdolalo téměř 850 kilometrů tréninkových kilometrů.

Tomáš Řenč, Lukáš Kočař, Martin Debnar, Petr Šlajs Jakub Kršňák, Petra Kuříková, Barbora Hlaváčová a Aneta Grabmüllerová byli od 26. ledna do 8. února na ostrově Fuerteventura a intenzivně se připravovali na novou sezonu.

Příprava byla komplexní a trénovalo se plavání, jízda na kole i běh. Celkem mladí reprezentanti za 11 tréninkových dní zvládli téměž 850 kilometrů a koordinátor Kabrhel byl hodně spokojený.

soustředění

„Soustředění se velice vydařilo. Podařilo se nám dle plánu vše odtrénovat. Celkem to za 13 dní (11 tréninkových) bylo 45 km v bazénu, 690 km na kole a 110 km běhu. Letos jsme do tepla vyrazili dříve než v uplynulých letech, ale v březnu absolvují téměř všichni závodníci i druhé soustředění v teple a to se členy resortu MV ČR a juniorské reprezentace na Gran Canarii,“ bilancoval na úvod Kabrhel, který si pochvaloval zejména počasí.

„Podmínky pro trénink byly přímo ideální. Krásné počasí, i když ve druhém týdnu občas zafoukalo a slunce se schovalo za mraky, ale teplota stále nad 20 stupňů, moře 21.  Krásný 50ti metrový bazén, řada běžeckých okruhů s hlinitopísčitým povrchem a kvalitní silnice s malým provozem. Pro tyto výborné podmínky je resort Las Plaiytas vyhledávaným tréninkovým místem i těch nejlepších světových závodníků,“ pokračoval Kabrhel, kterému udělalo radost, že si celé soustředění užili i sami triatleti.

„I závodníci byli velice spokojeni a změna místa jarního výcvikového tábora přispěla k větší motivaci a chuti do tréninku. V předchozích letech jsme se připravovali v Arenalu na Mallorce. Na začátku letošního roku řada reprezentantů laborovala se zraněními či nemocemi. Je potěšitelné, že tyto problémy již zažehnali a nyní vše proběhlo bez problémů. K tomu jistě přispělo i to, že měli možnost trénovat v těchto ideálních podmínkách a na čas se vyhnuli sněhu a mrazivému počasí, které panovalo v Čechách,“ uzavřel Kabrhel.

Další soustředění absolvují sportovci společně se členy širšího výběru od 21. do 24. února 2013 ve Sportovním centru v Nymburku.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.