Voda a jachting

• Akční jachting na Vltavě

Deset posádek z celé republiky, tři závodní dny, pětadvacet rozjížděk, jednobodový rozdíl mezi stříbrem a bronzem, náročné vltavské podmínky – takový byl první díl série České jachtařské ligy.

3. 5. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Eurocup v Hyeres skončil

V Hyeres v neděli 30. 4. skončil finálovými jízdami světový pohár olympijských tříd. Jediným českým závodníkem, který ve Francii startoval, byl Ondřej Teplý ve třídě Finn. Bohužel musel závod předčasně ukončit. „Chytly mě záda, byl jsem před světovým pohárem na tréninku v Marseille a už tam jsem to trochu cítil a v závodě jsem o nich prostě pořád věděl. Poslední den, kdy jsem závodil, se to už nedalo vydržet, tak jsme se rozhodli, že to nemá cenu se trápit vzhledem k mistrovství Evropy, které začíná za týden (jede se od 5. do 13. května v Marseille). Odjel jsem tedy domů s cílem se dát do pořádku a být fit na mistrovství Evropy,“ vysvětlil Ondra.

• CHCEŠ NA OLYMPIÁDU DO TOKIA 2020?

Co zatím nedokázala vyprodukovat juniorská reprezentace – juniorky, které by výkony předčily dosavadní seniorské reprezentantky a mohly jednoznačně zamířit v přípravě k OH 2020 do Tokia – toho se chopily v čs. synchronizovaném plavání osobně obě dosavadní reprezentační legendy. Ne ledajaké: 5násobná olympionička Soňa Bernardová s 3násobnou účastnicí OH Alžbětou Dufkovou.
    Jinak: právnička, která netají vytíženost v advokátní kanceláři, ale ani svých 41 jar, a její 27letá partnerka v soutěži párů na OH v Pekingu, Londýně i loni v Riu, která čerstvě v sedmadvaceti finišuje se studiem na VŠ.

1. 5. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Milan Koláček bojuje v Biskajském zálivu v dalším solo závodě

Ve čtvrtek 27.4. odstartoval Milan Koláček do dalšího závodu třídy Figaro. Závodu se účastní 40 sólových jachtařů. Na startu si Milan vedl famózně a návětrnou bóji otáčel na druhém místě.

28. 4. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Světový pohár v Hyeres začíná zítra

Zítra, 25.4. začnou v Hyères na Francouzské riviéře závodit nejlepší okruhoví jachtaři. Světový pohár olympijských tříd potrvá až do pátku 28. 4., medailové rozjížďky se pojedou o víkendu. Doufejme, že v nich uvidíme jediného našeho zástupce, reprezentanta ve třídě Finn Ondřeje Teplého. Jeho bratr Viktor se připravuje na státnice, Veronika Kozelská Fenclová je těhotná a nikdo další se na světový pohár nekvalifikoval. Dnes je na programu tréninková rozjížďka.

24. 4. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Vítězství na Gardě

Plzeňská posádka Jakub Dobrý – Tereza Dobrá vyhrála letošní první závod Evropského poháru. Závodilo se od 13. do 15. dubna v Gargnanu na Lago di Garda za krásného počasí s teplotou až 24 stupňů Celsia a odpoledním větru o síle 4–6 m/s.

21. 4. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Milan Koláček a druhý závod Solo Concarneau

Milan Koláček má za sebou druhý letošní závod ve třídě Figaro. Jaký byl? Ohromná únava po dvou dnech bez spánku a rozporuplné pocity v cíli.
    „Start se nepovedl podle představ a vyrážel jsem z nevýhodné pozice ve druhé řadě. To mě donutilo k maximálnímu soustředění a první stoupačka dlouhá 7 mil byla plná příležitostí prodrat se závodním polem vpřed. Několik vychytaných změn mi pomohlo se dostat do poloviny startovního pole. K tomu však bylo nutné riskovat při plavbě velmi těsně u útesů Ile aux Moutons. Během další stoupačky jsem se bohužel potkal s velkým kusem mořských řas. Než jsem ho odstranil, ztratil jsem několik cenných míst. Po obeplutí Pen Men (Cap Caval) jsem už byl ve velké ztrátě. Pak se mi podařilo zpět předjet jen dvě britské lodě ARTEMIS ACADEMY,“ popisuje Milan v cíli.

14. 4. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Český 29er vyhrál na Gardě

Posádka Sportovního centra mládeže lodní třídy 29er Šimon Mareček a Jan Svoboda ovládla o víkendu 8.–9. 4. tradiční Easter Regattu na Lago di Garda. Posádka podávala stabilní vyrovnané výkony jak v sobotním středním větru, tak i v neděli, kdy vítr zesílil výrazně nad 20 uzlů. Jednu z divokých rozjížděk vyhrála tato posádka s náskokem přes 300 metrů.

12. 4. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Na Mallorce se dnes začíná naostro

První letošní velká regata olympijských tříd začíná dnes na Mallorce. Na startu se sešlo 900 závodníků z 56 zemí. Nechybí ani čeští reprezentanti. Především jsou to olympionici Viktor Teplý ve třídě Laser a Karel Lavický ve třídě RS:X. Nechybí ani ve Ondřej Teplý, loňský juniorský vicemistr světa ve třídě Finn. A pak zde startují mladí nadějní jachtaři, které sní svůj olympijský sen pro Tokio 2020, případně pro hry v roce 2024.

27. 3. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Barbora Závadová míří do Austrálie

Nejlepším českým plavcem roku byla za sezonu 2016 už počtvrté v kariéře a potřetí v řadě vyhlášena čtyřiadvacetiletá Barbora Závadová. S tím se ale rozhodně nespokojuje, míří ještě výše a 12.4. odlétá do Austrálie.

21. 3. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Na hranici přežití – Solo Normandie

Letošní premiéra jachtaře Milana Koláčka ve třídě Figaro byla skutečně tvrdá. Závod Solo Normandie, který zahájil letošní francouzský šampionát v sólovém jachtingu, odstartoval v pátek 17. března v poledne v Granville.

20. 3. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Drsná premiéra pro jachtaře Milana Koláčka

Letošní premiéra Milana Koláčka ve třídě Figaro je více než tvrdá. Závod Solo Normandie odstartoval v pátek 17.3. v poledne. Na startu bylo 24 jachtařů. Proti přesile Francouzů se postavili dva Britové a po jednom startujícím ze Švýcarska a Česka. Po konzultaci s meteorology se vedení závodu rozhodlo pro změnu trasy. Vítr dnes v noci bude sílit, dále od pobřeží až k 80 km/h. Ve vysokých vlnách a hustém provozu by bylo příliš nebezpečné, nechat sólové jachtaře křižovat kanál La Manche.

18. 3. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Pod Eiffelovkou skočil nový český tým akvabel na 6. místě

Nová etapa českého synchronizovaného plavání začala. Víkendovým úspěchem. Na mítinku Světového poháru FINA s názvem 7. ročník Open Make Up For Ever 2017 v Paříži skončila nová česká týmová reprezentační sestava šestá.

13. 3. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• O jachtaři roku rozhodla olympiáda

Jachtařem, přesněji jachtařkou roku 2016 se stala zkušená závodnice Veronika Kozelská Fenclová. Výsledky tradiční ankety Českého svazu jachtingu opanovala už pošesté. Jachtařka, která závodí za Jacht Club Praha 12, získala celkem 51 hlasů. Hlasující tak ocenili zejména dvanácté místo v lodní třídě Laser Radial na olympijské regatě na OH v brazilském Riu de Janeiro, kde si vedla nejlépe z českých jachtařů. Ani jeden ze dvou dalších účastníků olympiády z řad jachtařů – ani Karel Lavický, ani Viktor Teplý – v Jachtaři roku nebodovali.

13. 1. 2017 | Rubrika: Voda a jachting

• Česká posádka v Extreme Sailing Series

Foto: Martina BarnetováS velkou radostí můžeme všem příznivcům týmu MASTERLAN oznámit, že posádka David Křížek a Milan Harmáček se jako první český tým v historii zúčastní Extreme Sailing Series™. K oznámení oficiálního zařazení třídy Flying Phantom do této nesmírně prestižní série závodů došlo včera večer na mezinárodní výstave Salon Nautique v Paříži.

6. 12. 2016 | Rubrika: Voda a jachting