Víkend plný jachtingu

Pozvánka na mistrovství republiky na Nových Mlýnech

Od pátku 25. do pondělí 28. září se na Nových Mlýnech pojede mistrovství republiky v několika lodních třídách – například dvouposádkový Fireball je nejpočetnější třídou pro dospělé v ČR a nebude chybět ani olympijský Laser – v této třídě budou startovat i účastník her v Londýně Viktor Teplý, nebo další reprezentant Štěpán Novotný.

viktor teplý

O uplynulém víkendu se na Nových Mlýnech konala malá předehra – závod Modrý hrozen. Po málovětrné sobotě v neděli vítr postupně zesiloval, takže závodníci nakonec absolvovali náročné čtyři rozjížďky. Ve třídě Fireball vyhrála posádka Martin Kubový (YC Toušeň) a Roman Roček (YC Neratovice), ve třídě Vaurien manželé Chalupníkovi (YC Dyje Břeclav) a ve třídě Optimist Lucie Keblová (ČYK Praha).

foto: Mrazílek

Výsledky zde:

http://www.sailing.cz/zavody.php?ctl=152177&sezona=2015 

Vypsání MČR zde:

http://www.sailing.cz/aktuality.php?clanek=2841 

Pozvánka na mistrovství republiky dětské třídy Optimist na Nechranice

Děti budou závodit na Nechranicích od soboty 26. do pondělí 28. října. Na startu nejpočetnější dětské třídy by se mohlo sejít až kolem stovky účastníků. K favoritům bude patřit určitě Lucie Keblová z Českého Yacht Klubu, která na nedávném mistrovství světa v Polsku vybojovala 20. místo. Je to pro ni poslední závod na Optimistu, je jí 15 let a příští sezonu už v této dětské třídě jezdit nemůže. Mezi chlapci se strhne souboj o titul pravděpodobně mezi Michalem Koštýřem (YC Kladno), Tomášem Doležalem a Matějem Jurečkou (oba ČYK). Závodit se začne v sobotu ve 12 hodin. Pro děti je připraven i zajímavý doprovodný program – společné večeře nebo nedělní diskuze s olympioničkou Veronikou Kozelskou Fenclovou, devátou z Londýna ve třídě Laser Radial, která se chystá i do Ria. „Jsem ráda, že se náš jachting opět zvedá a mistrovství republiky přijede tolik dětí. Ráda jim předám nejen poháry pro vítěze, ale také všechny své zkušenosti,“ uvedla Veronika.

Více na www.optimist.cz

foto: M. Bárnetová, A.Mrazílek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.