Voda a jachting

• 22. místo pro Viktora Teplého na mistrovství Evropy Laserů

Od čtvrtka 8. 10. do úterý 13. 10. se v polském Gdaňsku konalo mistrovství Evropy třídy Laser Standard a Radial. Nejlépe z našich reprezentantů si vedl Viktor Teplý, který skončil ME na 22. místě v olympijské třídě Laser Standard.

15. 10. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Titul v olympijské třídě Laser pro Jakuba Halouzku

O uplynulém prodlouženém víkendu na Nových Mlýnech závodilo celkem 147 lodí v sedmi lodních třídách za účasti českých reprezentantů. Utkaly se na dvou na dvou okruzích pod taktovkami hlavních rozhodčích Katky Nedbalcové a Richarda Kafky.

29. 9. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Ondřej Teplý na mistrovství Evropy těsně za první desítkou

Mistrovství Evropy třídy Finn skončilo v neděli 6. září v polské Gdyni třemi udělenými tituly. Závodili totiž dohromady všichni od juniorů do 23 let až po masters nad 40 let.
    Na absolutní titul mistra Evropy dosáhl Zsombor Berecz z Maďarska, tréninkový partner našeho reprezentanta Ondřeje Teplého, který skončil dvanáctý. Stříbro bral Giles Scott z Velké Británie a bronz Joan Cardona ze Španělska. Ten navíc zvítězil v kategorii do 23 let. Masters vyhrál Milan Vujasinovic z Chorvatska, který byl celkově třináctý. V kategorii nad 60 let získal stříbro Vladimír Skalický.

9. 9. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Jachtařské olympijské naděje na Lipně

Mistrovství České republiky ve třídách Laser Radial, 29er a 420 se jelo od 28. do 30. srpna na Lipně v Černé v Pošumaví.
    Pro dvouposádkový juniorský skif 29er se závod počítal do série Eurocupu, a tak jsme na startu viděli 27 posádek ze šesti zemí. Závodilo se na dvou okruzích, 29ery měly pro sebe jeden a Radialy, kterých bylo 21, se „čtyřistadvacítkami“ druhý.

2. 9. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Mistrovství České republiky v jachtingu tříd RS – Crown Cup 2020

Od 20. do 24. 8. bylo na Lipně v Černé v Pošumaví rušno. Mistrovství České republiky zde odjely lodní třídy RS Feva pro mládež, dvouposádková RS500 a skify RS700. Třída RS Aero jela závod Českého poháru.

26. 8. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Juniorský bronz z mistrovství světa ve Formula Foil Open

Mistrovství světa ve Formula Foil Open, které se jelo v týdnu od 17. do 22. srpna na švýcarském horském jezeře Silvaplana, je za námi. Všichni z českého týmu závodili na olympijském one designu IQ Foil, což je proti foilovým speciálům a formulím znevýhodnilo.

• Jachtařská liga v Brně

Bezvětří a prázdninové letní počasí provázelo druhý závod České jachtařské ligy, které se jela od pátku 7. do neděle 8. srpna na Brněnské přehradě. Pořádajícím klubem byly Lodní sporty Brno.

12. 8. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Surfaři změřili síly na Jadranu

Již tradiční mistrovství České republiky ve windsurfingu proběhlo v týdnu od 20. července v chorvatské Viganji. Letos se mistrovství opravdu vydařilo. „Nejlepší vítr za posledních deset let, šest dnů ze šesti na vodě. Odjelo se sedm eliminací ve slalomu, 12 rozjížděk na foilu a k tomu bylo na startu přes 50 závodníků,“ pochvaluje si olympionik Patrik Hrdina. Závod pořádala YFA, ředitelem závodu byl Pavel Winkler, hlavním rozhodčím Marek Pavlovský.

28. 7. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Vítězství na Gardě

Česká reprezentantka Alessia Palanti, letos konečně mohla závodit na domácí Gardě. V neděli 19.  7. se zúčastnila místních závodů pro jachtaře z klubů u Gardského jezera.

21. 7. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Mistrovství ČR na Lipně

O prodlouženém víkendu 4.–6. 7. se v Černé Pošumaví konalo mistrovství České republiky dvouposádkové třídy Fireball a juniorské třídy Cadet. Třídy Létající Holanďan a 29er odjeli Český pohár.

8. 7. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Windypoint Regata a pozvánka na tradiční Lipenský týden

O víkendu 27.–28. června proběhl v Černé v Pošumaví v YC Lískovec pohárový závod RS tříd za účasti 7 lodí RS Aero, 5 lodí RS Vareo a 16 lodí RS 700.

Windypoint Regata se nesla jako každý rok v přátelské atmosféře, závodníci i tým rozhodčích si pomáhali na břehu i na vodě, na protesty nebylo ani pomyšlení. Počasí všechny odměnilo v sobotu výborným větrem a pěti rozjížďkami, vítr místy zesiloval až na 10 m/s. V neděli se v o něco slabším větru ujely dvě další rozjížďky. Intenzivní vítr a slunce a možná i jarní přestávka v závodech způsobila takové vyčerpání závodníků, že večerní program v sobotu prakticky skončil dřív, než začal. Celkově oproti minulým rokům se dalo pozorovat zhuštění závodního pole, které vypovídá o tom, že závodníci RS tříd na sobě pilně pracují.

4. 7. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Deštivá ICZ RODOP jachtařská liga 2020

Již pátý ročník České jachtařské ligy začal závodem o víkendu 20.–21. 6 na Lipně, který byl opravdu pro skalní příznivce jachtingu. Téměř celý víkend pršelo, ale naštěstí i foukalo.  Zázemí závodu poskytl areál YC Černá v Pošumaví, kde kotvily závodní lodě Melges 24, a také Windypoint, kde se čekalo mezi rozjížďkami a večer se všichni dobře bavili.

23. 6. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Trenéři a Lasery na Nechranicích

O uplynulém víkendu 30.–31. 5. se na Nechranicích v Yacht Clubu Nechranice jel závod Českého poháru olympijských tříd Laser a Laser Radial. Zároveň v sousedním YC CERE probíhal praktický seminář trenérů pod vedením Jakuba Kozelského a dalších našich úspěšných závodníků a trenérů.

5. 6. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Ondřej Teplý vyhrál na Rozkoši

O víkendu 23.–24. 5. na českých vodách pokračovaly všechny lodní třídy v intenzivním závodění. Vítr tentokrát jachtařům přál, odjelo se několik závodů Českého poháru, kterých se účastnili i reprezentanti.

25. 5. 2020 | Rubrika: Voda a jachting

• Jachting má za sebou první letošní závodní víkend

O víkendu 16.–17. 5. se hned na několika českých vodách konečně rozjela závodní jachtařská sezona. Vítr byl ale slabý, a tak se ne všechno podařilo odjet.

19. 5. 2020 | Rubrika: Voda a jachting