Jachtařský primátorský štít tentokrát bez pražské primátorky

V Praze se o víkendu 17.–18. 10. jel tradiční jachtařský závod Primátorský Štít, který pořádal Český Yacht Klub. V sobotu dopoledne se odjely dvě rozjížďky a odpoledne se stejně jako v neděli jen marně čekalo na vítr. Pražská primátorka Adriana Krnáčová na rozdíl od svých předchůdců Böhma, Svobody nebo Hudečka mladé jachtaře podpořit nepřišla. Bylo jich na startu 77 a ceny těm nejlepším věnoval pražský magistrát. Jachtařské primátorky mají stejnou tradici jako ty veslařské a pravidelně se jich účastní jachtaři nejen z Prahy, ale z celé České republiky. Letos se jel již 71. ročník.

Primátorky

V nejpočetnější lodní třídě Optimist byly čelní příčky velmi vyrovnané, mezi prvními čtyřmi panovala shoda bodů. Jen díky lepší poslední rozjížďce vyhrál Jan Wehrenberg z YC Kladno, před Lucií Keblovou a Matějem Jurečkou z ČYKu. Ve třídě Splash zvítězila Anna Wehrenbergová z YC Kladno, ve třídě Laser Martin Petřík z YC Neratovice, ve třídě Laser Radial Ota Dvořák z YC CERE,ve třídě RS Feva Jakub Dobrý a Tereza Dobrá z Lokomotivy Plzeň a ve třídě Cadet Max Stejskal a Adam Hudec z YC Neratovice.

Primátorky

Pozvánka na MČR v team racingu

O nadcházejícím víkendu se v Praze na Vltavě v YC CERE koná mistrovství republiky v jachtařské disciplíně Team Racing. Závodit se bude na lodích třídy 420 a přihlášeno je 12 týmů složených z vynikajících jachtařů včetně reprezentantů Markéty Audyové, Johany Kořanové nebo Štěpána Novotného. Přijďte se do pražského Podolí podívat a fandit! Bude to parádní závod.

Více informací zde: http://www.cere.cz/cz/teamrace-420.html 

Keblová

Foto Eva Skořepová

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting