Jachtař Ondřej Teplý bojuje o kvalifikaci do Ria

Mistrovství světa třídy Finn

Na Novém Zélandu začalo 24. 11. mistrovství světa třídy Finn. Ondřej Teplý, který se stal v létě juniorským mistrem světa v této třídě, začal výborně s dojezdy v rozjížďkách 28 a 14 drží průběžné 15. místo a je první z juniorů. Pokud by svou pozici udržel, o Rio by neměl přijít. Tyto národy mají již účast v Riu jistou: BRA, GBR, CRO, FRA, NZL, USA, NOR, SWE, DEN, SLO, AUS, HUN, FIN, CHN. O další čtyři místa se bojuje právě na tomto mistrovství světa.

race

„Mým cílem je rozhodně kvalifikace České republiky na olympiádu v Riu,” uvedl Ondra před závodem, „a také bych rád vylepšil své umístění z mého prvního mistrovství světa na Finnu vloni v Santanderu, kdy jsem skončil na 59. místě. Cítím se docela uvolněně po vítězství mezi juniory, ale je mi jasné, že zde Takapuně to bude o hodně náročnější. Absolvoval jsem ale vynikající trénink, a to jak ve Valencii a na Gardě, tak tady před závodem. Mám pocit, že jsem dobře připravený, uvidíme, zda se to během závodu potvrdí,“ dodal.

Na Zélandu je i veterán Michael Maier, účastník čtyř olympiád v této třídě, který je po prvním dnu na 56. místě. Vede domácí závodník Andrew Murchoch.

Michael

Zajímavostí je, že v Takapuně se konalo mistrovství světa třídy Finn přesně před 35 lety a všichni na tento závod vzpomínají jako najeden z nejpovedenějších.

Ondra

Foto: Robert Deaves

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.