Jachtaři bojují o Rio

Na Mallorce se jede poslední možná jachtařská kvalifikace na olympiádu do Ria. A Češi zde mají hned trojnásobnou naději. 

Slušná pozice ve třídě Laser

Ve třídě Laser má velkou šanci na Rio Viktor Teplý, účastník olympiády v Londýně. Zajel několik výsledků v první desítce. Včera sice po nevydařeném startu přidal 25. místo, ve druhé rozjížďce přidal dostal penaltu a bylo z toho 48., které zatím škrtá, ale je průběžně 22. Rus je sice před ním, ale Řekové a Slovinec daleko za ním, takže kvalifikační místo do Ria zatím drží. Ve zlaté skupině jsou ve hře již jen tyto čtyři země, které bojují o dvě místa.

Viktor

Týmová nefér jízda

Na okruhu třídy Finn zajel Viktorův bratr Ondřej Teplý včera v první rozjížďce slušné 18. místo. Ve druhé na něj nastoupili Rusové s nedovolenou týmovou jízdou a nedovolili mu prakticky nic. Dokončil na 47. místě a podal protest. Výsledkem byla diskvalifikace jednoho ruského závodníka, ale Ondra nápravu nedostal. Dnes ráno se ale situace změnila: „JURY nakonec změnila rozhodnutí a přiznala Ondrovi nápravu - dostane průměr z odjetých rozjížděk,“ vysvětluje Roman Teplý, otec a trenér v jedné osobě, „za celou dobu, co se pohybuji ve třídě Finn, jsem něco podobného nezažil. Takto nesportovní chování jsme tu nikdy neměli. Rusové něco podobného předvedli nedávno již na mistrovství Evropy v Barceloně. Ale nevhodně nastavený kvalifikační systém na olympiádu něco takového umožňuje a je velmi těžké se proti tomu bránit,“ říká Roman, bývalý závodník a majitel firmy, která lodě třídy Finn vyrábí.  Ve hře je kromě Ruska a České republiky ještě Turecko, Portugalsko a Španělsko, souboj o jediné místo bude ještě napínavý... Rusů je zde deset, zatímco s Ondrou na vodě válčí jen Michael Maier a ten toho sám proti ruské přesile moc nezmůže.

Ondra

Naděje i pro windsurfing

Karel Lavický, účastník her v Londýně ve třídě RS:X, se kvalifikoval do zlaté skupiny, kde drží druhé postupové místo za výrazně lepším Chorvatem. Oba Bělorusové jeli včera špatně a propadli se dozadu.

Lavický

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.