Frintová kvůli zlomenině přijde o závod seriálu MS. Škoda, že nebudu moct prodat tvrdý trénink

Česká triatlonistka Vendula Frintová musí vynechat třetí závod seriálu mistrovství světa, které hostí Jokohama. Může za to zlomenina prostředníčku na noze. Elitní reprezentantka tak přijde o možnost bojovat o první kvalifikační body do žebříčku pro start na olympiádě v Riu. V rozhovoru přiznala, že je trochu smutná, ale dobře si uvědomuje, že zranění ke sportu patří.

Frintová

Vendulo, na tiskové konferenci České triatlonové asociace jste mluvila o tom, že máte nejspíše zlomený prostředníček na noze. Jak dopadla vyšetření?
Rentgen bohužel potvrdil zlomeninu třetího prstu na levé noze.

Co vám lékaři doporučili? Máte zlomeninu nějak fixovanou?
Jako vždy je nejlepším doporučením klid a nedělat nic přes bolest. Zlomenina je v takovém místě, které se pevnou fixací neošetřuje.

Jak vás zranění omezuje?
Bohužel nemohu běhat. Naštěstí se triatlon skládá ze třech disciplín a plavání s kolem mě dokážou zabavit natolik, že se v žádném případě nenudím.

Jak moc toto zranění narušilo vaše závodní a tréninkové plány?
V současné době jsem musela zrušit účast na třetím závodě WTS v japonské Jokohamě.

Sezona začala dobře, kvalitní výkony jste předvedla v Aucklandu (14.) i v Kapském městě (23.). Je toto zranění čárou přes rozpočet?
Asi ne čárou přes rozpočet, ale rozhodně to nepotěší.

Dalo by se říct, že jste naštvaná?
Naštvaná určitě ne, možná snad trochu smutná, že nemohu v současnosti prodat vše, co jsem dosud natrénovala. Zranění však ke sportu patří. Přestože nejsou tím nejpříjemnějším, musí se s nimi každý vyrovnat.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.