Triatlon

• Ve štafetě bojovala za klub Fair play

triatlonPředsedkyně české triatlonové asociace Lenka Kovářová se zúčastnila 49. ročníku slavného závodu Jizerská padesátka. V rámci sobotního programu se postavila na start štafetového závodu, kde bojovala v týmu Český klub fair play po boku kapitána a předního kardiochirurga profesora Jana Pirka, horolezce Radka Jaroše a trojnásobné olympijské medailistky v běhu na lyžích Květy Jeriové Peckové.

10. 1. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Zastav, my to vyběhneme, říkal triatlet Vabroušek pod Vesuvem

VabroušekČeský železný muž Petr Vabroušek prožil vánoční svátky napůl ve středomoří, napůl doma. Před novou sezonou věří v obhajobu mnoha svých prvenství a doufá, že přidá i další vavříny. V rozhovoru prozradil i zajímavou historku z Itálie, kdy musel taxikáři skoro šlápnout na brzdu.

7. 1. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Triatlonový svátek v roce 2016 opět v centru Prahy.

V srpnu roku 2015 hostilo historické centrum Prahy premiérový triatlonový závod s názvem TRIPrague. A před Vánocemi dostali nejen triatlonisté, ale všichni sportovní nadšenci dárek v podobě otevřené registrace na druhý ročník. Nejen o tomto kroku ale i novinkách s námi pohovořil ředitel České triatlonové asociace Tomáš Petr.

31. 12. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Šéfka triatlonu představila plány pro 2016

Předsedkyně České triatlonové asociace Lenka Kovářová prozradila, na co se všichni fanoušci triatlonu mohou v roce 2016 těšit. Vrcholem sezony bude olympiáda v Riu a Kovářová doufá, že se do Brazílie probojují alespoň dva triatlonoví reprezentanti.

• První Královnou triatlonu se stala Vendula Frintová

FrintováSlavnostní vyhlášení Českého poháru 2015 se letos konalo v nově zrekonstruovaném Národním domě v Karlových Varech. Vrcholem večera se poprvé stala anketa Král triatlonu, kterou však ovládla žena a titul Královny triatlonu získala Vendula Frintová. V závěsu za ní skončil Filip Ospalý a třetí příčku obsadil Petr Vabroušek

21. 11. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Erbenová na MS Xterra vybojovala 7. místo.

ErbenováHelena Erbenová se jako jediná česká reprezentantka v kategorii Pro postavila na start mistrovství světa Xterra, které se tradičně konalo na Maui na Havaji. V nabité konkurenci vybojovala sedmé místo. Na jejím výkonu se však podepsal náročný závodní měsíc v Číně.

3. 11. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Cítím se povinen triatlonu něco vrátit, říká talent Debnar

DebnarByl to velký talent českého triatlonu, zajel několik skvělých výsledků na české i evropské scéně. Jeho potenciál byl ohromný. Jenže přišla zranění, tréninkové výpadky a zároveň rozhodnutí studovat na vysoké škole. Nyní je Martin Debnar ve třetím ročníku medicíny a triatlonu má stále pořád plnou hlavu. Jako doktor by v budoucnu rád pomáhal právě triatlonistům. A k tomu si tu a tam zajel nějaký závod.

30. 10. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Sezona Český pohárů je uzavřena.

koutymanZávod s názvem Koutyman uzavřel sezonu Českých pohárů, které pořádá Česká triatlonová asociace. Extrémně náročný duatlon ovládli v areálu Kouty v Koutech nad Desnou v okresu Šumperk Michaela Švubová a Petr Cmunt.

28. 9. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Kristejn a Zimovjanová vybojovali tituly mistrů ČR

KristejnŽamberk o víkendu hostil předposlední závod Českého poháru v duatlonu. Podnik s názvem Žamberský NO+BL DUATLON byl zároveň mistrovstvím České republiky v krátkém duatlonu a tituly národních šampionů vybojovali Lukáš Kristejn a Tereza Zimovjanová.

21. 9. 2015 | Rubrika: Triatlon

• V Žamberku se bude bojovat o tituly mistrů ČR v krátkém duatlonu

duatlon - ilustrační19. září se v Žamberku koná předposlední závod Českého poháru v duatlonu. Podnik s názvem Žamberský NO+BL DUATLON je zároveň i mistrovstvím České republiky, takže vítězové se stanou národními šampiony.

17. 9. 2015 | Rubrika: Triatlon

• V Šamoríně úřadoval Ospalý. Ovládl poslední závod ČP v triatlonu

slovakmanVe slovenském Šamoríně v areálu Elements Resort a jeho okolí se v neděli uskutečnil poslední závod seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu. Závod s názvem Slovakman 113 byl vyprodán a diváci i triatlonisté si užili parádní sportovní den. Vítězem se stal úřadující mistr Evropy ve středním triatlonu Filip Ospalý, mezi ženami vyhrála domácí Nikola Čorbová.

15. 9. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Český pohár v dlouhém triatlonu vrcholí na Slovensku

ilustrační - Filip OspalýSlovenský Šamorín v neděli 13. září hostí poslední závod seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu. Na tratích polovičního ironmana se představí i úřadující mistr Evropy ve středním triatlonu Filip Ospalý.

12. 9. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Příbram hostí poslední závod ČP v dlouhém triatlonu

triatlonLetošní seriál FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu má před sebou ještě dva závody. Jen jeden z nich se ale koná na českém území. Jde o Klasik Duatlon, který v neděli 6. září hostí Příbram. Tento závod je také třetím pokračováním Českého poháru v duatlonu a zároveň je i mistrovstvím České republiky v duatlonu pro kategorie žáků. Posledním podnikem FORD CZECHMAN TOUR pak bude závod s názvem Slovakman 113 v Šamoríně na Slovensku.

4. 9. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Potůčková s Mikou jsou mistry ČR

PotůčkováPředposlední prázdninovou sobotu se Pilská nádrž stala nejen místem pro koupání a relax, ale také bojištěm PILMAN triatlonu 2015. Závod, který byl šestým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR 2015, byl i mistrovství České republiky ve středním triatlonu. Národními šampiony se stali Eva Potůčková a Tomáš Mika.

25. 8. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Tvrdá realita, šprýmoval vítěz TRIPrague Ospalý

F. OspalýČeský triatlonista Filip Ospalý se stal vítězem závodu TRIPrague, premiérového podniku v centru Prahy na středních tratích. Závod byl zároveň pátým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Ospalého překvapila náročnost tratí, které se z propozic zdály být lehčí. Cílem proběhl se svými dětmi.

20. 8. 2015 | Rubrika: Triatlon