V Ostrově pokračuje Český pohár Xterra, na startu bude i bronzová medailistka z ME Erbenová

V sobotu 14. června se v Ostrově koná druhý díl Českého poháru Xterra v terénním triatlonu. Největšími hvězdami budou reprezentanti Helena Erbenová a Jan Kubíček, kteří naposledy bojovali na Sardinii na mistrovství Evropy v terénním triatlonu. Erbenová na ostrově ve Středozemním moři obhájila loňský bronz, na Kubíčka zbyla neoblíbená bramborová pozice.

Erbanová

VOstrově se populární klání v Xteře koná už poosmé. Hlavní závod startuje v 11:30 hodin a pojede se na tratích 1200 metrů plavání, 32 kilometrů na horském kole a na závěr čeká závodníky 10 kilometrů běhu v terénu. Na startu bude česká závodní špička v čele s Helenou Erbenovou a Janem Kubíčkem.

Kromě hlavního závodu je připraven i závod Xterra Ostrov EASY – KORUNA PRALINES + NEMOS CUP. Ten je určen především hobíkům a jede se na zkrácených tratích. Start je v 10:45 hodin.

„Tratě budou stejné jako vloni, protože se osvědčily. Jsou zvolené tak, aby je zvládl v podstatě každý rekreační sportovec. Vždyť už jen důkaz, že člověk se zdárně popasuje s kombinací plavání, jízdy na kole a běhu, může zahřát na srdci a potěšit,“ vysvětlil manažer závodu Martin Müller ze společnosti Müller Production.

Připraven je i dětský závod. Ti nejmenší pouze poběží, žactvo od 8 do 15 let bude bojovat v duatlonu. „Loni i předloni byly dětské závody hodně vydařené a přinesly spoustu radosti. Proto není důvod v tomto trendu nepokračovat,“ dodal Müller.

Kubíček

Do Ostrova je pozvána i řada sportovních celebrit. „Ano, každý rok se snažíme, aby tu někdo takový byl a třeba i závod absolvoval. Vloni tu startoval například Stanislav Řezáč. I letos jsme oslovili několik sportovců a věříme, že někteří dorazí,“ uzavřel Müller.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.