Praděd zaplaví triatlonisté, bude se bojovat o tituly národních šampionů Česka i Slovenska

V sobotu 1. března pokračuje na Pradědu Český pohár v zimním triatlonu. Čtvrtý závod v rámci oblíbeného seriálu je předposledním dějstvím a rozhodne o mistrech České i Slovenské republiky. Závod je také prvním ze 14 závodů Mezinárodního poháru v triatlonu 2014, který spojuje triatlonové závody na Moravě, v Polsku a na Slovensku.

zimní triatlon

Závod s názvem Viessmann - Jesenický zimní triatlon 2014 je tradiční zastávkou Českého poháru a tentokrát má statut mistrovství ČR a SR jednotlivců. Nejrychlejší závodníci se tak stanou národními šampiony svých zemí.

Závod si nenechají ujít špičky českého i slovenského zimního triatlonu jako Helena Erbenová, Šárka Grabmüllerová, Martin Hušek a za naše východní sousedy Tomáš Jurkovič či Peter Mosný.

Závodníky nejprve čeká 8,5 kilometru dlouhé stoupání na horském kole až na Kurzovní chatu pod Pradědem, kde je depo. Tam triatleti vymění kolo za běžky a vydají se na druhou část závodu. Trať pro běžky měří 8 kilometrů a je rozložená do dvou okruhů. Poslední a zřejmě nejtěžší částí závodu je závěrečný 5 kilometrů dlouhý běh na vysílač Praděd a zpět ke Kurzovní chatě, kde bude cíl závodu.

„Vše máme připravené, tratě jsou divácky ještě atraktivnější než v předchozích ročnících, jako obvykle nabízíme perfektní zázemí v hotelu hned u cíle závodu. Sněhu je cca 70 cm, tratě jsou strojově upravené, výhradně přírodní sníh,“ prozradila ředitelka závodu Renata Foltysová.

„Na závod se moc těšíme a doufáme, že přijde i hodně diváků. Přece jen českou a slovenskou špičku nevidíte pohromadě každý den. Očekáváme také velký souboj v kategorii štafet a i letos čeká na všechny závodníky překvapení v podobě zajímavé tomboly, jejíž hlavní výhrou je letenka a týdenní pobyt pro 1 osobu v Maroku s atraktivním programem. Večer po závodě zpestří povídání o Red Bull XAlps s účastníkem Michalem Krystou,“ dodala Foltysová.

Start všech kategorií je naplánován na 12:15 hodin.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting