Reprezentanti vyrazili na MS v zimním triatlonu

triatlonV Itálii se o nadcházejícím víkendu uskuteční mistrovství světa v zimním triatlonu a česká výprava už nabrala směr Cogne. I když v sestavě chybí úřadující mistryně světa Helena Erbenová a nejlepší český muž z loňského šampionátu Pavel Jindra, věří šéf výpravy Ivo Grabmüller v zisk dvou medailí.


Vloni čeští reprezentanti přivezli z mistrovství světa v zimním triatlonu tři medaile. Helena Erbenová obhájila zlato z roku 2012, Šárka Grabmüllerová brala bronz a stejný kov vybojovala i smíšená štafeta. Letos je polovina týmu ze zdravotních důvodů obměněna. Dvojnásobnou mistryni světa z uplynulých dvou let Erbenouvu trápí už od začátku ledna záněty dutin a průdušek, Pavla Jindru vyřadily pády v závodě Českého poháru v Hlinsku, po kterých skončil v nemocnici.


V kategorii žen tak bude reprezentovat Českou republiku Šárka Grabmüllerová, vloni bronzová. Nejostřílenější závodnice v této disciplíně bude chtít navázat na medailové úspěchy minulých let a určitě se popere o stupně nejvyšší. Jelikož ve startovní listině chybí Erbenová i loňská stříbrná medailistka Elisabeth Sveumová, je právě Grabmüllerová pasovaná na největší favoritku na zlato.


V kategorii mužů bude bojovat Martin Hušek, vítěz závodu v Hlinsku. Letos to bude jeho první start v kategorii dospělých, ještě loni startoval v kategorii do 23 let.


Do závodu jednotlivců nastoupí také dva junioři a to Natálie Grabmüllerová a Martin Řežáb.
Závody jednotlivců jsou na programu v sobotu, přičemž na dospělé kategorie čeká kombinace 6km běhu, 12km na kole a 10km na lyžích, junioři budou bojovat na zkrácených tratích  4 - 8 – 6. V neděli se všichni jmenovaní postaví na start závodu smíšených štafet.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.