Český pohár v zimním triatlonu pokračoval v Praze, v Chuchli byli nejrychlejší Jindra a Chaloupková

Pavel Jindra a Dana Chaloupková vyhráli druhý závod Českého poháru v zimním triatlonu. Na dostihovém závodišti v pražské Chuchli se jel duatlon a právě v kombinaci běhu a lyžování byli výše zmínění sportovci nejlepší.

start

Na start hlavního závodu se postavilo 26 srdcařů a k tomu pár desítek dětí. Pořadatelé rozdělili úseky se třemi depy na 2,5 km běhu – 3 km na lyžích – 2,5 km běhu a 3 km na lyžích. „To byl výborný nápad,“ ocenil vítěz. „Závod tak byl mnohem pestřejší a zajímavější,“ dodal.

Po prvním běhu byl v čele známý atlet Aleš Drahoňovský. Výrazně lepší lyžař Jindra však šel na první porci deseti třísetmetrových okruhů do čela. Uprostřed druhé běžecké části zjistil náskok a mohl si dovolit zvolnit. „Soustředil jsem se pak na techniku na lyžích,“ říkal. Mocnými záběry vybojoval druhé místo Michal Škobrtal, třetí skončil velmi všestranný triatlonista Ondřej Teplý.

triatlon

„Cítil jsem se sice ještě unavený, ale moc mi pomohlo svazové soustředění v Josefově dole. Celý týden jsme byli na sněhu, na který jsme mohli rovnou z chaty. To asi nikde jinde teď není,“ uzavřel Jindra.

Spokojená v cíli byla i nejrychlejší žena Dana Chaloupková. „Moc se nám tu líbilo už loni a atmosféra i kvalita tratí se potvrdila i teď,“ říkala spokojená vítězka, která přijela opět s celou rodinou. Nyní 42letá triatlonistka si při neúčasti světové jedničky Heleny Erbenová vychutnala pocit na nejvyšším stupínku.

triatlon

Třetí závod zimního triatlonu zavítá o příštím víkendu do Hlinska. Vzhledem k tomu, že předpověď počasí nehlásí výrazné chumelení, je možné, že se závod opět změní na duatlon.

Výsledky: Český pohár v zimním triatlonu, Zimní duatlon Praha 2014

Muži: 1. Pavel Jindra ELEVEN-RUBENA TEST TEAM 00:27:34, 2. Michal Škobrtal CYKLOADAM RACING - 01:06, 3. Ondřej Teplý HISPORT Team -01:35, 4. Miroslav Kovář klacky.cz -02:49, 5. Aleš Drahokoupil Beermental Team -03:47.

Ženy: 1. Dana Chaloupková Exit team 00:44:31, 2. Lenka Látová VSK FTVS PRAHA 00:48:18.