Ve Zlíně se rozhodne o mistrech ČR v aquatlonu! Prožente železňáka Vabrouška, předsedu ČTA Horáka i řadu reprezentantů

V sobotu 15. března se ve Zlíně koná mistrovství republiky v aquatlonu, které je zároveň druhým dílem Českého poháru. Kombinace plavání a běhu je velice oblíbená a není divu, že ve startovní listině už nyní figurují téměř dvě stovky jmen.

ilustrační - aquatlon, běh

Závod s názvem Levné tisky - Moraviaman aquatlon 2014 je vhodný pro amatéry i profesionály všech věkových kategorií, kteří chtějí poměřit své síly v kombinaci disciplín plavání a běhu. Po plavecké části, která se odehrává v bazénu, je na programu běh, do kterého sportovci vyrážejí s časovými rozestupy podle toho, jak si vedli v plavání.

O mistrech České republiky se rozhodne na tratích 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Na těchto distancích se představí kategorie dorostu, juniorů a dospělých. Žáci od 12 do 15 budou bojovat na tratích 200 metrů plavání a dva kilometry běhu, žáci od 8 do 11 let budou mít ještě dvakrát kratší tratě, tedy 100 metrů plavání a kilometr běhu. Vřele vítáni jsou i žáčci ve věku 7 let a mladší. Pro ty je připraven běh na 200 metů. Plavat se bude ve zlínském bazénu, běžecká část proběhne na atletickém oválu s tartanovým povrchem.

„Pod naší patronací je to tady druhý ročník a moc se těším na představení loňského vítěze Luboše Gaisla, který tu běžel hodně rychle. Doufáme, že do Zlína dorazí co nejvíce závodníků všech věkových kategorií. Při ironmanu Moriaviaman mají vždy velký úspěch dětské závody. Je hezké, když malé dítě dostane v cíli třeba perníkovou medaili a radostí jí hned sní. Jde nám o to, aby děti od mala viděly tohle závodní prostředí a byly jeho součástí,“ prozradil ředitel závodu Jiří Daněk.

Ve startovní listině už jsou téměř dvě stovky jmen a nechybí řada českých reprezentantů jako Martin Debnar, Tomáš Kabrhel, Jiří Kalus, Petra Kuříková. Závod ve Zlíně si nenechá ujít ani nezdolný železný muž Petr Vabroušek, který je světovou ikonou ve světě ironmana. Mimo těchto závodníků můžete na trati prohnat i samotného předsedu České triatlonové asociace Jaromíra Horáka, který je do závodu přihlášen společně se svými syny Vojtěchem a Vilémem.

Prezentace bude probíhat již v pátek od 18:30 do 20 hodin, v sobotu pak od 7:30 do 8:50 hodin. Start první rozplavby je v 9:30 hodin. Běžecká část je na programu od 13 hodin.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.