Opava po 20 letech uvidí špičkový triatlonový závod, na startu bude i česká hvězda Filip Ospalý

V sobotu 12. července pokračuje v Opavě Český pohár v olympijském triatlonu. Do tohoto města se vrcholový triatlon vrací po dlouhých dvaceti letech jako čtvrtý díl prestižního seriálu. Na start závodu s názvem Model triatlon Opava se postaví i elitní český reprezentant Filip Ospalý, pro kterého to bude jediný celý triatlon, který v letošní sezoně v České republice absolvuje.

Ospalý

Závodit se bude na tratích olympijského triatlonu. Plavecká část dlouhá 1,5 kilometru bude ve Stříbrném jezeře, 44 kilometrů cyklistiky absolvují závodníci ve čtyřech okruzích, přičemž v každém z nich zavítají na pár kilometrů i do Polska. V závodě není povolena jízda v háku. A závěrečný 10 kilometrů dlouhý běh bude po cyklostezce.

Závod nejvyšší domácí kategorie se do Opavy vrací po dvaceti letech. „Vedení České triatlonové asociace nás požádalo, zda bychom tu neuspořádali závod Českého poháru. Tak jsme dali hlavy dohromady a pustili se do práce. A nyní můžeme říct, že je vše připraveno a doufám, že se to bude všem líbit. Nad závodem převzal záštitu primátor Opavy Zdeněk Jirásek. Rádi bychom poděkovali městu Opava i firmě Model Obaly, která je titulárním sponzorem,“ řekl pořadatel Jiří Jelínek, který je předsedou triatlonového klubu Opava.

Ve startovní listině je už nyní přes 170 jmen, což dělá pořadatelům velkou radost. Největší hvězdou je bezpochyby Filip Ospalý. Mistr Evropy z roku 2001 a triatlonista, který se nyní vítězně vrátil po dvou operacích kolen, když dominoval na polovičním ironmanovi v Norsku.

„Jsem rád, že mě Jirka Jelínek pozval. Bude to pro mě jediný start na celém triatlonu v Česku. Vše vypadá moc zajímavě jak pro závodníky, tak pro diváky. A to je důležité. Nemám rád, když jedu uprostřed lesa nebo pole, kde nikdo nefandí,“ řekl Filip Ospalý.

Závod je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Start žáků je v 9:30 hodin, dorost a junioři odstartují ve 12:30. Start hlavního závodu bude ve 14:30 hodin.

TZ České Triatlonové Asociace

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.