Česká smíšená štafeta skončila na ME v Kitzbühelu šestá

Poslední den triatlonového mistrovství Evropy v Kitzbühelu nabídl závod smíšených štafet. Čtyřčlenné týmy bojovaly v juniorských i dospělých kategoriích. První tým Česka vybojoval v kategorii Elite šesté místo, druhý tým závod nedokončil. V juniorech skončilo české kvarteto na 11. místě.

triatlon

Česká republika poslala do boje v elitních kategoriích dva týmy. V prvním byli dva olympionici Vendula Frintová s Janem Čelůstkou doplněni o Petru Kuříkovou a Tomáše Svobodu. Ve druhém pak bojovali Barbora Hlaváčová, František Linduška, Marika Zahradníčková a  Martin Novák.

První tým obsadil šesté místo, když mu na stupně vítězů chybělo 52 vteřin. Druhý tým závod nedokončil. Mistry Evropy se stali Italové, druhé místo obsadilo Německo, třetí Velká Británie.

V závodě juniorů byla česká štafeta ve složení Tereza Zimovjanová, Lukáš Červenka, Jana Machačová a Štěpán Krátký. České kvarteto obsadilo 11. místo. Z vítězství se radovalo Německo před Francií a Velkou Británií.

Výsledky: ME v triatlonu, Kitzbühel, závod smíšených štafet

Elite: Itálie 1:38:20, 2. Německo 1:38:30, 3. Velká Británie 1:38:43, …, 6. Česká republika (tým I - Frintová, Čelůstka, Kuříková, Svoboda) 1:39:35, …, Česká republika (tým II - Hlaváčová, Linduška, Zahradníčková, Novák) závod nedokončila.

Junioři: 1. Německo 1:39:28, 2. Francie 1:39:45, 3. Velká Británie 1:41:44, …, 11. Česká republika (Zimovjanová, Červenka, Machačová, Krátký) 1:45:14.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.