V historickém centru Telče se rozhodne o titulech mistrů republiky, závod bude sledovat vrtulník

V Telči se v sobotu 19. července bude bojovat o tituly mistrů republiky v olympijském triatlonu. V centru tohoto nádherného historického města, které je na seznamu UNESCO, se koná závod s názvem Triatlon Telč 2014. Ten je pátým závodem Českého poháru a zároveň národním šampionátem.

V Telči se pojede na olympijských tratích, tedy 1500 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a na závěr 10 kilometrů běhu v centru města a přilehlém parku.

Ospalý

Závod v Telči se jako Český pohár jel poprvé v roce 2012 a pořadatelé byli tehdy trochu zklamaní ze slabší účasti. Vloni už to bylo lepší a letos všichni věří, že vzhledem ke statutu mistrovství republiky se do Telče sjede ještě mnohem více závodníků i diváků.

„Největším lákadlem je určitě samotná krása centra Telče, kde se závod koná a určitě také to, že se jedná o mistrovství ČR. Krásné záběry závodníků v historickém centru z předchozích ročníků nás přesvědčily k tomu, že opět použijeme vrtulník se špičkovým pilotem. A tak se opět můžeme těšit na neobvyklé televizní záběry i fotografie,“ prozradil ředitel závodu Martin Dvořák ze společnosti SportGroup.cz.

Je připraveno pár drobných změn, ale nic zásadního, co by měnilo charakter závodu. „Český pohár se v Telči koná potřetí za sebou, letos premiérově jako mistrovství republiky na olympijských tratích. Tratě byly pokaždé hodnoceny výborně, takže je neměníme. Pouze jsme přesunuli depo na hráz rybníka. Důvodem byl úzký prostor při vjezdu na náměstí. Cíl i trasa běhu bude opět na stejném místě, tedy na Náměstí Zachariáše z Hradce. Výhodou je přátelské pojetí místních obyvatel a zejména kastelána zdejšího zámku Mildy Norka,“ dodal Martin Dvořák.

Start žákovských kategorií je naplánován na 10 hodin, hlavní závod a boj o národní tituly začne ve 14:30 hodin.

„Strávit den, nebo víkend v Telči rozhodně stojí za to. A pokud si zde lze i zazávodit, nemá to chybu,“ lákal závěrem Martin Dvořák.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.