V Kitzbühelu svedou triatlonisté boje o tituly mistrů Evropy, bronz obhajuje Frintová

Od pátku 20. do neděle 22. června se v Kitzbühelu koná jeden z vrcholů olympijského triatlonu, kterým je mistrovství Evropy. O medaile budou bojovat i čeští reprezentanti, kterých do Rakouska vyrazilo hned šestnáct. Z toho polovinu tvoří junioři.

V Kitzbühelu se bude bojovat na tratích olympijského triatlonu, tedy 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Na triatlonisty nečeká nic lehkého, protože během cyklistiky i běhu se sportovci budou muset popasovat s několika stoupáními.

Frintová

Z českých reprezentantů obhajuje bronz Vendula Frintová, která zazářila vloni v turecké Alanyi. Dále se v elitních kategoriích ukážou Petra Kuříková, Barbora Hlaváčová, Přemysl Švarc, Jan Čelůstka, Tomáš Řenč, Tomáš Svoboda a Martin Novák, který nahradil Lukáše Kočaře.

Dalších osm reprezentantů se představí v kategorii juniorů. Bojovat budou Vojtěch Sommer, Lukáš Červenka, Štěpán Krátký, Lukáš Novák a z dívek Tereza Zimovjanová, Pavlína Poláčková, Eva Trčková a Jana Machačová.

Kromě reprezentantů jsou s výpravou v Kitzbühelu i manažer Josef Rajtr, generální sekretář Antonín Bauer, technický ředitel Tomáš Petr, sportovní ředitelka ČTA Lenka Kovářová a několik specialistů na jednotlivé disciplíny. „Budou tam s námi experti jako kondiční trenér, běžecký trenér, specialista na vybavení. Budeme i natáčet nějaké materiály a lidově řečeno okukovat, jak jsou na tom ostatní v porovnání s námi,“ prozradila Kovářová.

Ženské kategorie mají své závody v pátek, když juniorky startují ve 13 hodin, elitní ženy v 15 hodin. V sobotu se ve 13 hodin vydají do boje junioři, v 15 hodin elitní muži. V neděli jsou na programu závody štafet.

Kromě závodů je ve čtvrtek v plánu i jednání u zeleného stolu, neboť se zástupci jednotlivých států setkají na kongresu Evropské triatlonové unie.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.