V Táboře se bude bojovat o tituly mistrů republiky ve sprint triatlonu

V neděli 3. srpna pokračuje v Táboře svým sedmým dílem Český pohár v olympijském triatlonu závodem s názvem Velká cena E.ON, Triatlon Tábor. Tento závod má statut mistrovství České republiky ve sprint triatlonu, takže vítězové se stanou národními šampiony.

V Táboře se bude bojovat na tratích sprint triatlonu, tedy 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu. Plavecká část proběhne v ne zcela napuštěném rybníce Jordán, cyklistika povede směrem Košín – Chotoviny a běh bude po rovině na asfaltu, dlažbě a písčitých cestách s tvrdým podkladem.

ilustrační

„Vše je připraveno a doufáme, že se nám podaří uspořádat závod stejně kvalitní, jako se nám to povedlo mnohokrát v minulosti,“ přeje si ředitel závodu Karel Hotový a prozrazuje změny tratí. „Nebudou to tradiční tratě, na které tu byli triatlonisté zvyklí. To proto, že náměstí T.G. Masaryka je v rekonstrukci a rybník Jordán, na kterém se dva a půl roku také intenzivně pracovalo, ještě není zcela napuštěn,“ vysvětlil Hotový, který se domnívá, že nové tratě se budou více líbit samotným triatlonistům.

„Nové tratě určitě budou zajímavější pro závodníky a dá se říct, že budou i jednodušší, protože se nebude muset tolik v uvozovkách kličkovat. Tratě povedou více mimo centrum,“ uzavřel Hotový. Ve startovní listině už nyní figuruje více než 150 jmen.

Závod je vypsán pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Benjamínci do 8 let odstartují v 9 hodin, starty žákovských kategorií proběhnou postupně od 9:30 do 10:35 hodin. Dorostenci a junioři mají začátek v 11:30, dorostenky a juniorky o pět minut později. Hlavní závod mužů odstartuje ve 14:30, ženy se na tratě sprintu vydají v 14:35 hodin.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.