Voda a jachting

• Windsurfař Karel Lavický se chystá do Tokia

Skromný český jachtařský olympijský tým – Karel Lavický a jeho trenér Patrik Pollák – nafasoval v Praze olympijské oblečení, a tak jsme měli příležitost se setkat.
    Karel jede již na svoji třetí olympiádu ve třídě RS:X – závodil již v Londýně a v Riu. Jeho trenér Slovák Patrik Pollák závodil na třech olympiádách – v Atlantě, Sydney a Pekingu. Oba jsou tedy olympijští matadoři a mají možnost srovnávat.

8. 7. 2021 | Rubrika: Voda a jachting

• Alessia Palanti vyhrála juniorské mistrovství Evropy

Česká reprezentantka Alessia Palanti to dokázala! Vyhrála mistrovství Evropy juniorů do 19 let v olympijské třídě ILCA 6 (Laser Radial)!

• České akvabely se na Maltě vrátily do evropské špičky: desáté!

Sedmitisícová Valletta, hlavní město Malty - nejmenšího státu EU, sužované v těchto dnech ve Středomoří vedry nad 33 stupňů, hostí evropský juniorský šampionát v synchronizovaném plavání. plave se v bazénu pod širým nebem. A perou se v něm naděje početné špičky zemí o co nejlepší úvodní výsledkový zápis do etapy, na jejímž vrcholu za tři roky nynější juniorky už zasáhnout do pořadí na seniorských olympijských hrách v Paříži 2004.

3. 7. 2021 | Rubrika: Voda a jachting

• Alessia vede na juniorském mistrovství Evropy

Česká reprezentantka Alessia Palanti vede po prvních třech rozjížďkách mistrovství Evropy juniorů do 19 let v olympijské třídě ILCA 6 (Laser Radial)!

Závod začal ve Splitu již v pondělí 28. 6., ale tři dny se nepodařilo odjet žádnou platnou rozjížďku. Až dnes se konečně závodilo a Alessia dvě jízdy vyhrála a jednou byla druhá. Vede tak s náskokem 7 bodů na druhou Italku Carlottu Rizzardi. Třetí je zatím Ruska Alexandra Lukoyanová.

• Osmý titul pro Milana Hájka

Milan Hájek (Lokomotiva Plzeň), legenda českého jachtingu, ukončil závodění v lodní třídě RS700 osmým titulem mistra ČR.

29. 6. 2021 | Rubrika: Voda a jachting

• Bronz z mistrovství světa juniorů ve slalomu

Mistrovství světa juniorů ve slalomu se jelo třetí červnový týden v Torbole na Lago di Garda.

23. 6. 2021 | Rubrika: Voda a jachting

• Alessia Palanti vybojovala pro Českou republiku bronz

V Černé Hoře se odjelo Mistrovství Evropy do 21 let v olympijské třídě ILCA 6 (Laser Radial – juniorky) a ILCA 7 (Laser – junioři). Bronzová medaile je velký úspěch a příslib pro olympiádu 2024 v Paříži.

18. 6. 2021 | Rubrika: Voda a jachting

• Finnař Ondřej Teplý Jachtařem roku 2020

Letošní vyhlášení ankety Jachtař roku nemohlo proběhnout na tradičním Galavečeru českého jachtingu, ale odvysílala jej televize Sport 5 v premiéře v pondělí 7. června ve 20 hodin. Absolutním vítězem ankety Jachtař roku 2020 a vítězem kategorie mužů se stal Ondřej Teplý z Jachtklubu Brno, který závodí ve třídě Finn. Kategorii žen ovládly jachtařky Dominika Vaďurová a Sára Tkadlecová, které závodí na olympijské třídě 49er FX.

V absolutním pořadí na druhém místě skončila nadějná juniorská posádka bratrů Nevelöšových z SK Št

9. 6. 2021 | Rubrika: Voda a jachting

• Tým HÉBÉ vybojoval na mistrovství Evropy skvělé páté místo

Posádka lodě HÉBÉ V, závodící za Český Yacht Klub, na Mistrovství Evropy ORC ve třídě „C“, které se jelo v Itálii od 15. května, vybojovala po nevydařené navigační etapě skvělé páté místo.

23. 5. 2021 | Rubrika: Voda a jachting

• Tým HÉBÉ se chystá na mistrovství Evropy

Posádka lodě HÉBÉ V, závodící za Český Yacht Klub, se chystá na Mistrovství Evropy ORC ve třídě „C“, které se jede v Itálii od 15. května. Bohužel bude startovat jako jediná česká loď.

16. 5. 2021 | Rubrika: Voda a jachting

• Poslední šance na Tokio českému jachtingu nevyšla.

Ve středu 12. května skončil v portugalském Portu Finn Gold Cup aneb mistrovství světa této olympijské třídy. O postup na olympiádu v něm statečně bojoval i český reprezentant Ondřej Teplý. Skončil na pěkné 19. pozici.

O poslední evropské místo do Tokia se však bojovalo mnohem výš. Až do poslední chvíle o něj zápolili Španěl Joan Cardona a Chorvat Nenad Bugarin, který se k němu v závěru hodně přiblížil. Bylo to velice těsné a rozhodl až souboj v poslední rozjížďce, v němž Španěl nedovolil Chorvatovi, aby zaútočil. Do Tokia se tak dostalo Španělsko. Joan Cardona vybojoval celkové stříbro. Aby Ondřej Teplý kvalifikoval Českou republiku, musel by tedy šampionát vyhrát.

• Parádní vítězství na Gardě

Během prvního květnového víkendu se na Gardě jela odložená Easter Regatta třídy 29er, kterou vyhrála česká posádka bratrů Michala a Lukáše Krsičkových z Yacht Clubu CERE. Závodila také třída ILCA.

3. 5. 2021 | Rubrika: Voda a jachting

• Olympijský test na mistrovství světa ve windsurfingu třídy RS:X

Mistrovství světa olympijské třídy RS: X proběhlo jako jedna z posledních významných akcí před olympijskými hrami v Tokiu 23.–27. dubna ve španělském Cádizu. Na startu jsme viděli 42 mužů a 28 žen, mezi nimi i českého reprezentanta Karla Lavického, který už má účast v Tokiu zajištěnou. Vzhledem k tomu, že se v Cádizu sešla celá světová špička, byl to nejen pro něj velký předolympijský srovnávací test.

2. 5. 2021 | Rubrika: Voda a jachting

• Sen o olympiádě se jachtařům třídy ILCA (Laser) rozplynul

Sen o olympiádě v Tokiu pro české závodníky třídy ILCA 7 (Laser) a závodnice třídy ILCA 6 (Laser Radial) se rozplynul. V sobotu 24. 4. 2021 skončila v Portugalsku kvalifikační regata.

30. 4. 2021 | Rubrika: Voda a jachting

• SEA U SAILING Jana Hirnšala vítězně dokončil Velikonoční regatu

Jeden z největších a nejtěžších českých námořních závodů se konal od 11. do 16. dubna v Chorvatsku. Na start se postavilo 38 posádek z České republiky a Slovenska, složených jak ze zkušených jachtařů, tak nadšených amatérů.

24. 4. 2021 | Rubrika: Voda a jachting