Mistrovství ČR na Lipně

O prodlouženém víkendu 4.–6. 7. se v Černé Pošumaví konalo mistrovství České republiky dvouposádkové třídy Fireball a juniorské třídy Cadet. Třídy Létající Holanďan a 29er odjeli Český pohár.

Víkend přinesl slunečné počasí a také dostatek větru, tedy krásný jachting. V sobotu se odjely tři rozjížďky za středního přeskakujícího větru v prostoru před Dolní Vltavicí. V neděli vítr zesílil na 5–8 m/s v nárazech až 12 m/s a odjely se další čtyři pěkné rozjížďky, tektokrát už před jachtklubem v Černé. A v pondělí vítr ještě přidal na 8–10 m/s v nárazech až 15 m/s, bohužel se v závěru dne hodně točil, takže se odjely už jen tři poslední rozjížďky.

Mistrovský titul ve třídě Fireball obhájila neratovická posádka Milan Čáp a Filip Procházka. Stříbro vybojovali Martin Kubový (Jachtklub Toušeň) a Roman Roček (YC Neratovice) a bronz Jiří Parůžek (Jachtklub Toušeň) a Jakub Košvica (YC LS Brno). Ve třídě Cadet si pro titul dojeli Eliška Vychová a Matyáš Roček opět z Neratovic, na druhém místě skončili Lucie Hálová (Jachtklub Toušeň) a Matyáš Pfeifer (YC Neratovice) a na třetím Nela Dvořáková (YC Neratovice) a Vojtěch Krchňavý (YCR Roudnice).

Ve třídě Létající Holanďan dominovala posádka Jiří Hrubý (SK Štětí) a Roman Houdek (YC LS Brno), druzí byli Petr Storch (Chemička Ústí) a Tomáš Palkovský (SK Štětí) a třetí skončila rakouská posádka Gerhart Ulrich a Thomas Osvald. Ve třídě 29er si vedla nejlépe pardubická posádka Jaroslav Čermák a Petr Košťál, druzí byli bratři Tibor a Adam Nevelöšovi z SK Štětí a třetí další sourozenecká posádka Michal a Lukáš Krsičkovi z YC CERE. Všechny tři tyto posádky patří do juniorské reprezentace.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na https://www.sailing.cz/vysledky/201318

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.