XXIII. ročník mezinárodního etapového závodu psích spřežení Šediváčkův long odstartoval

V úterý 22. ledna se v Deštném v Orlických horách byl zahájen již 23. ročník nejdelšího a nejobtížnějšího závodu psích spřežení v Česku. Extrémní Šediváčkův long začal noční etapou závodu na 300 km o délce 60 km. Do temných hor se 17 spřežení pustilo bezprostředně po zahájení pod sjezdovkami Skicentra Deštné. Další etapa závodu i starty kratšího závodu na 200 km již budou tradičně v osadě Jedlová. Sněhové podmínky jsou mimořádně příznivé, celou délku tratí se organizátorům podařilo včas připravit i vyznačit, potíže byly jen s množstvím padlých stromů. Na Šediváčkův long se sjíždějí musheři z devíti států!

K závodu na 300 km se přihlásilo 17 spřežení, k závodu na 200 km 98 spřežení. Nejdelší spřežení pojede se zápřahem 10 psů, v kategorii skijeringu s jedním či dvěma psy vyráží 17 závodníků. Kromě musherů se Šediváčkova longu zúčastní i odvážní bikeři.

Během dne můžete sledovat on line pozice závodníků na trati na http://www.czechlongtrail.tombru.com/na_trati.htm. Známý český musher Roman Habásko dnes vysílal živě na facebooku přímo z trati závodu. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.