Frintová zazářila na Světovém poháru v Turecku druhým místem

Česká triatlonistka Vendula Frintová i v Turecku v závodě Světového poháru potvrdila, že letošní sezona ji zastihnula v dobré formě. Ve městě Alanya doběhla na druhá. V závodě mužů skončil nejlépe Přemysl Švarc na 13. místě.

Frintová

Před necelým měsícem Frintová zabodovala, když ve velkém Grand finále seriálu mistrovství světa v kanadském Edmontonu doběhla jedenáctá. O tomto víkendu se představila v tureckém letovisku Alanya a opět podala špičkový výkon, který znamenal druhé místo.

Rychlejší než česká olympionička byla jen vítězná Maaike Caelersová z Nizozemí. Za tou Frintová zaostala o půl minuty. Třetí doběhla Yuliya Yelistratovová z Ukrajiny. Druhá česká reprezentantka ve startovním poli Petra Kuříková doběhla na 28. místě.

V závodě mužů se nejlépe dařilo olympionikovi Přemyslu Švarcovi, který skončil třináctý. „Dobré plavání, aktivní kolo plné nervozity a střídání tempa vyjížďky a nástupů. Běh spolu s Hollausem z cca 22. místa z depa až na finiš o dvanácté. Ten už jsem nedal, i tak spokojenost, body do olympijské kvalifikace a s dobrým pocitem hurá na další závod,“ zhodnotil plzeňský triatlet Švarc.

Druhý český reprezentant ostřílený závodem pod olympijskými kruhy Jan Čelůstka obsadil 23. místo. Poslední z českých závodníků Tomáš Řenč doběhl na 53. místě.

Výsledky: Světový pohár v triatlonu, Alanya, Turecko

Muži: 1. Sven Riederer (Švý) 1:45:57, 2. Alessandro Fabian (Ita) 1:46:03, 3. David Castro Fajardo (Špa) 1:46:11, …, 13. Přemysl Švarc (ČR) 1:46:49, …, 23. Jan Čelůstka (ČR) 1:47:44, …, 53. Tomáš Řenč (ČR) 1:55:07.

Ženy: 1. Maaike Caelersová (Niz) 1:59:31, 2. Vendula Frintová (ČR) 2:00:01, 3. Yuliya Yelistratovová (Ukr) 2:00:02, …, 28. Petra Kuříková (ČR) 2:03:02.