Triatlon

• Zašitý triatlet Švarc bojoval jako lev

ŠvarcPád na kole, tržná rána v obličeji, nemocnice, šití a tři stehy. To byla sobota českého triatlonového reprezentanta Přemysla Švarce v závodě City Triathlon Bratislava. V neděli se pak i se zraněním postavil na start hlavního závodu, který byl úvodním podnikem Českého poháru v olympijském triatlonu a skončil druhý. Po vyhlášení vítězů si všiml, že jeho pohár je určen pro kategorii žen. „Když se daří, tak se daří," komentoval s úsměvem triatlonový víkend na Slovensku.

21. 5. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Petra Krejčová ovládla náročného Krušnomana

KrejčováPrvní závod seriálu Ford Czechman Tour Českého poháru v dlouhém triatlonu je minulostí. Krušnomana v Klínech u Mostu ovládla mezi ženami Jihočeška Petra Krejčová. Ta po závodě přiznala, že se při běhu do sjezdovky raději nedívala moc dopředu. Když protnula cílovou pásku, těšila se hlavně na bábovku a sprchu. Byla jí totiž zima a měla hlad.

14. 5. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Kdepak na sushi.

FrintováO víkendu 11. a 12. května se v Jokohamě v Japonsku koná třetí závod Světové triatlonové série a na start se postaví i duo českých reprezentantů Vendula Frintová a Přemysl Švarc.

10. 5. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Třetí závod McRai Cupu se koná v neděli 12. května

ilustračníV neděli 12. května startuje v 8.00 na koupališti v Kamenné duatlonový závod, který je součástí Krajského poháru v triatlonu Vysočina 2013 (mistrovství kraje v duatlonu) a třebíčského vytrvalostního poháru McRAI Cup 2013.

10. 5. 2013 | Rubrika: Triatlon

• Český pohár v aquatlonu uzavřel závod v Rychnově nad Kněžnou.

Český pohárV Rychnově nad Kněžnou se v neděli 5. května konal poslední díl Českého pohár v Aquatlonu. Po Českých Budějovicích, Zlíně, Praze, Liberci a Jablonci zakončil závod s názvem 3athlon® Aquathlon Rychnov nad Kněžnou prestižní seriál pořádaný Českou triatlonovou asociací. Závěrečný podnik celé série ovládli Luboš Gaisl a Tereza Zimovjanová.

6. 5. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Ospalý získal skalp mistra světa Kienleho

OspalýFilip Ospalý se postavil na start závodu U.S. Pro Championships Ironman 70.3., který byl mistrovstvím USA v polovičním ironmanu. Český triatlet v nabité konkurenci skončil v St. George ve státě Utah na 16. místě.

• Český pohár v aquatlonu uzavře závod v Rychnově

aquatlonV neděli 5. května přivítá Rychnov nad Kněžnou podruhé závod Českého poháru v Aquatlonu. Po Českých Budějovicích, Zlíně, Praze, Liberci a Jablonci se jedná o šestý díl prestižního seriálu, který je zároveň závěrečným dílem série. Tu pořádá Česká triatlonová asociace.

2. 5. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Triatlonové krásce Anetě Grabmüllerové to sekne

Aneta GrabmüllrováAneta Grabmüllerová je krásná česká reprezentantka v triatlonu. Je jí 20 let a prvním rokem spadá do kategorie K23. Čeká ji tak první sezona na olympijských tratích. Nadějná triatletka v dubnu oznámila spolupráci s firmou Craft a v květnu jí bude dokonce věnována dvoustrana v časopise Bravo.

• Ospalý v nabité konkurenci na Floridě skončil na 14. místě

OspalýTriatlonista Filip Ospalý se při své letošní ostré závodní premiéře představil v závodě St. Anthony´s Triatlon v St.Petersburgu na Floridě, kde obhajoval tituly z let 2011 a 2012. V nabité konkurenci elitních triatletů skončil na 14. místě. Z triumfu se radoval olympijský vítěz z Pekingu 2008 Jan Frodeno z Německa. Mezi ženami na startu nechyběla česká reprezentantka Radka Vodičková, která doběhla na 15. místě.

29. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Mám natrénováno. Snad to prodám v závodě

KrejčováPetra Krejčová je součástí české výpravy, která v pátek ráno vyrazila na mistrovství Evropy v duatlonu. To se o víkendu koná v nizozemském Horstu. Jihočeská závodnice byla nominována místo nemocné Heleny Erbenové a přiznala, že když se o možnosti reprezentovat dozvěděla, s rozhodnutím neváhala ani minutu. Okamžitě kývla. Reprezentace je pro ni otázkou cti.

20. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Jablonec hostí předposlední závod Českého poháru v aquatlonu

aquatonV sobotu 20. dubna se v Jablonci nad Nisou koná pátý díl seriálu Českého poháru v aquatlonu. Závod s názvem Skupina ČEZ ČP v AQUATLONU Jablonec nad Nisou 2013 je předposledním dějstvím v prestižním seriálu a je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Nechybí ani oblíbená soutěž rodin.

18. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• V depu mi dali cizí přilbu, pak přišel defekt

ironmanPetr Vabroušek skončil o víkendu na ironmanu v Jihoafrické republice v Port Elizabeth na 13. místě a byl poměrně zklamaný. Mluvil dokonce o nejhorším výsledku za posledních několik let. Zároveň ale prozradil, že štěstí mu v tomto závodě zkrátka nepřálo. Pochválil však výkon slovenského kamaráda Karola Džalaje (9. místo) a vyzdvihl i parádní třetí místo Češky žijící v JAR Lucie Reed-Zelenkové.

• Vabroušek na ironmanu v JAR skončil třináctý

VabroušekVabroušek zvládl 3,8 kilometru náročného plavání v oceánu za necelých 58 minut, 180 kilometrů na kole ujel za 4:57:13 a závěrečný běžecký maraton pokořil časem 3:03:20. V konečném účtování z toho bylo třinácté místo. Vyhrál Švýcar Ronnie Schildknecht před Francouzem Cyrilem Viennotem. Jako třetí v celkovém pořadí doběhl Bas Diederen z Nizozemí.

18. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

• Těšte se na běh přímo na náměstí i sladké medaile

aquatlonPo závodě v Praze se seriál Českého poháru v aquatlonu pořádaný Českou triatlonovou asociací uskuteční v Liberci. Příznivci plavání a běhu změří síly v sobotu 13. dubna. První část proběhne v libereckém padesátimetrovém bazénu, běhat se bude na náměstí. Liberecký závod je čtvrtým pokračováním oblíbeného seriálu.

12. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Petra Kuříková a Jan Čelůstka ovládli mistrovství republiky

bazénFavorizovaní Petra Kuříková a Jan Čelůstka ovládli pražské mistrovství republiky v aquatlonu a stali se národními šampiony. Závod v metropoli přilákal v rámci Českého poháru v aquatlonu rekordní počet 258 startujících. Plavecká část byla v Podolí a běh na atletickém stadionu Na Děkance.

8. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0