Mám natrénováno. Snad to prodám v závodě, říká před ME v duatlonu Krejčová

Petra Krejčová je součástí české výpravy, která v pátek ráno vyrazila na mistrovství Evropy v duatlonu. To se o víkendu koná v nizozemském Horstu. Jihočeská závodnice byla nominována místo nemocné Heleny Erbenové a přiznala, že když se o možnosti reprezentovat dozvěděla, s rozhodnutím neváhala ani minutu. Okamžitě kývla. Reprezentace je pro ni otázkou cti.

Petro, čeká vás mistrovství Evropy v duatlonu. Jak se do Holandska těšíte?
Do Holandska se těším moc a doufám, že tam zajedu dobrý výsledek.

Je to vaše premiéra v takovémto typu závodu?
Není. Byla jsem již na mistrovství světa v duatlonu v maďarském Györu v roce 2007, kde jsem skončila na 27. místě. A startovala jsem i na mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu v Praze v roce 2009, kde jsem byla třetí v kategorii 30-34 let.

V nominaci jste nahradila nemocnou Helenu Erbenovou. Kdy jste se dozvěděla, že byste do Nizozemí mohla jet?
Dozvěděla jsem se to minulý týden v pátek.

Váhala jste, jestli kývnout, nebo odmítnout?
Neváhala jsem ani vteřinu. Jsem moc ráda a je mi ctí, že můžu reprezentovat Českou republiku.

Co čekáte od závodu? Máte nějaké konkrétní cíle?
Konkrétní cíle nemám, ale těším se, protože mám ráda bezhákové závody. A ME se jede bez háku.

Připravovala jste se nějak na tento závod? Jak vypadalo vašich posledních 14 dnů co se tréninku a závodění týče?
Posledních 14 dní poctivě trénuji. Minulý týden to bylo 28 hodin včetně sobotního RunTour v Českých Budějovicích. Předtím dva běžecké závody, kde jsem se cítila hodně dobře. Tento týden jsem pondělí až středa trénovala naplno. V pondělí 8 hodin, v úterý 7 hodin, ve středu 6 hodin. Čtvrtek jsem měla trochu více odpočinkový. Dopoledne hodina plavání a hodina cvičení na TRX. Večer pak sauna. Cítím se dobře, mám natrénováno, teď jen zregenerovat a na závodech to prodat.

Start ženského závodu je na programu v neděli 21. dubna dopoledne.

Krejčová

Medailonek Petry Krejčové

Petra se narodila v roce 1979 v Jindřichově Hradci. Do 14 let žila v Třeboni, kde od mala sportovala. Převážně šlo o házenou, atletiku a plavání. Ve 14 letech odešla na sportovní gymnázium do Českých Budějovic a naplno se věnovala atletice. V 18 letech odešla do Prahy na FTVS Univerity Karlovy, kde se dostala do Slavie Praha a hrála házenou na vrcholové úrovni. Po roce 2002, kdy se jí narodil první syn Jakub, začala s triatlonem. Nejprve Jihočeský pohár, pak Xterra a nakonec dlouhé triatlony. V roce 2011 se jí narodil druhý syn Matěj. Když se pak k triatlonu vrátila, vyhrála v roce 2012 MČR ve středním triatlonu. Petra pracuje jako trenérka ve Viva Fitnes v Českých Budějovicích, kde má perfektní podmínky k trénování. Závodí za oddíl Trisk České Budějovice, který má moc ráda. „Všichni Triskáči jsme kamarádi a jezdíme na společné akce, soustředění i závody. A všem jim za to moc děkuji. Stejně jako celé rodině a manželovi. Všichni mě moc podporují,“ řekla Petra Krejčová.