Vabroušek na ironmanu v JAR skončil třináctý, třetím místem se blýskla Lucie Reed-Zelenková

V neděli ráno odstartoval v Jihoafrické republice ironman, na jehož startu se objevili i čeští triatleti. Nechyběl velezkušený Petr Vabroušek, který v závodě dlouhém 226 kilometrů skončil třináctý. Mezi ženami se blýskla Lucie Reed-Zelenková, která cílovou pásku protnula jako třetí a vybojovala stupně vítězů.

Vabroušek zvládl 3,8 kilometru náročného plavání v oceánu za necelých 58 minut, 180 kilometrů na kole ujel za 4:57:13 a závěrečný běžecký maraton pokořil časem 3:03:20. V konečném účtování z toho bylo třinácté místo. Vyhrál Švýcar Ronnie Schildknecht před Francouzem Cyrilem Viennotem. Jako třetí v celkovém pořadí doběhl Bas Diederen z Nizozemí.

Elitní závod mužů měl kromě české i slovenskou stopu a Karol Džalaj si vedl velmi dobře. Plaveckou část měl podobnou jako Vabroušek, o něco pomalejší byl v běhu. Cyklistickou část však pokořil o více než dvacet minut rychleji než český triatlet a skončil devátý.

V závodě žen se ve skvělém světle ukázala Lucie Reed-Zelenková. Rodačka ze Sokolova žije s manželem právě v Jihoafrické republice a na prakticky domácí půdě se zaskvěla krásným třetím místem. Vyhrála Američanka Jessie Donavanová, druhá doběhla Britka Jodie Ann Swallowová.

Výsledky: Ironman JAR

Muži: 1. Ronnie Schildknecht (Švýc) 8:11:24, 2. Cyril Viennot (Fra) 8:19:51, 3. Bas Diederen (Niz) 8:20:09, 4. Horst Reichel (Něm) 8:22:34, 5. Francois Chabaud (Fra) 8:29:30, …, 9. Karol Džalaj (SVK) 8:45:42, …, 13. Petr Vabroušek (ČR) 9:03:55.

Ženy: 1. Jessie Donavanová (USA) 9:10:58, 2. Jodie Ann Swallowová (Brit), 3. Lucie Reed-Zelenková (ČR) 9:27:07, 4. Simone Brãndliová (Švýc) 9:32:24, 5. Dianne Mcewan 9:37:45.