Liberec přivítá závod v aquatlonu. Těšte se na běh přímo na náměstí i sladké medaile

Po závodě v Praze se seriál Českého poháru v aquatlonu pořádaný Českou triatlonovou asociací uskuteční v Liberci. Příznivci plavání a běhu změří síly v sobotu 13. dubna. První část proběhne v libereckém padesátimetrovém bazénu, běhat se bude na náměstí. Liberecký závod je čtvrtým pokračováním oblíbeného seriálu.

aquatlon

V Liberci se bude bojovat na tratích 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. To jsou objemy pro kategorie juniorů, dorostenců a dospělých. Žáky od 8 do 11 let čeká 100 metrů plavání a kilometr běhu. Žáky od 12 do 15 let pak 200 metrů plavání a 2 kilometry běhu.

Start plavecké části je naplánován na 10. hodinu v libereckém bazénu, který měří 50 metrů a má 8 drah. Start běžecké části bude ve 14 hodin. Start i cíl budou na náměstí E. Beneše. Trať běhu bude po okruhu náměstí - ulice Moskevská – Jezdecká- Pražská, který měří 500 metrů a jeho první část je z kopce.

„Doufáme, že bude krásné počasí, bude svítit sluníčko a všichni si při jarní sobotě dobře zazávodí. Zatím vše nasvědčuje tomu, že by to tak mohlo být,“ říká ředitelka závodu Petra Horáková, která doufá, že aquatlonový den přiláká co nejvíce sportovních nadšenců všech věkových i výkonnostních kategorií. Každý, kdo proběhne cílem, se může těšit na unikátní medaili.

„Máme připravené speciální medaile pro liberecký aquatlon. A nejsou to ledajaké medaile. Každý, kdo protne cílovou pásku, si na té své může i pochutnat. Bude totiž z perníku,“ prozradila Horáková.

Kromě originálních perníkových medailí se navíc ti nejlepší mohou těšit i na finanční odměny a poukázky od CK Alex. „Nejrychlejší čtyři muži a tři ženy si rozdělí 17 tisíc korun. V oblíbené kategorii Rodin si nejlepších sedm týmů odnese poukázky na dovolené od CK Alex v celkové výši 12 tisíc korun,“ uzavřela Horáková.

Nad závodem Českého poháru v aquatlonu v Liberci převzali záštitu náměstek primátorky města Liberce Jiří Rutkovský a náměstek hejtmana pro resort mládeže, tělovýchovy a sportu Zuzana Kocumová.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting