Ospalý získal skalp mistra světa Kienleho, ale v polovičním ironmanu v USA skončil na 16. místě

Filip Ospalý se postavil na start závodu U.S. Pro Championships Ironman 70.3., který byl mistrovstvím USA v polovičním ironmanu. Český triatlet v nabité konkurenci skončil v St. George ve státě Utah na 16. místě.

Do St. George se sjela triatlonová smetánka, protože mistrovství USA na tratích polovičního ironmana (1,9 – 90 – 21) spadající do série Ironman 70.3 je druhým nejlépe bodovaným závodem a vítěz bere 1500 bodů. Nechyběli mistři světa na těchto tratích Sebastian Kienle, Michael Realert, Andy Potts ani další hvězdy jako Bevan Docherty, bratři Ivan a Denis Vasiljevové, Greg Bennett.

Ospalý dobře zaplaval a z vody vylézal na 11. místě. V cyklistické části se do čela probojovali bratři Vasiljevové, kteří do závěrečného půlmaratonu vybíhali jako první. V běhu ale všem poněkud překvapivě vypálil rybník Brent McMahon z Kanady a stal se vítězem premiérového ročníku Ironman 70.3 Utah. Druhý doběhl Američan Kevin Collington, třetí pak jeho krajan Andy Potts. Filip Ospalý se chtěl rvát o vítězství, ale nakonec skončil na 16. místě. Těšit ho však může, že porazil úřadujícího mistra světa na tratích halfironmana Sebastiana Kienleho. Ten doběhl o dvě příčky za ním.

Závod žen ovládla domácí Meredith Kesslerová, která zvítězila díky fantastickému běhu. Druhá skončila Němka Svenja Bazlenová, třetí pak Heather Wuerteleová.

Výsledky: U.S. Pro Championships Ironman 70.3.(1,9-90-21)

Muži: 1. Brent McMahon (Kan) 3:51:10, 2. Kevin Collington (USA) 3:53:38, 3. Andy Potts (USA) 3:54:21, 4. Ivan Vasiljev (Rus) 3:55:08, 5. Denis Vasiljev (Rus) 3:55:59, …, 16. Filip Ospalý (ČR) 4:02:15.

Ženy: 1. Meredith Kesslerová (USA) 4:17:11, 2. Svenja Bazlenová (Něm) 4:18:46, 3. Heather Wuerteleová (Kan) 4:20:26, 4. Annabel Luxfordová (Aus) 4:23:09, 5. Kelly Williamsonová (USA) 4:23:13.