Jachting: Dvě české dívky na mistrovství světa olympijské třídy ILCA 6 v Ománu

Alessia Palanti z pražského klubu YC CERE a Klára Himmelová z YC Nechranice vstoupily 1. prosince do bojů o titul v olympijské třídě ILCA 6.

Oman_01.JPG

Šampionát se koná v Ománu, v místě, kde 11. prosince začne mistrovství světa juniorů World Sailing, kde bude mít česká výprava silné zastoupení a v několika třídách medailové ambice.

„Dospělé“ mistrovství světa pojede třída ILCA 6 (dříve Laser Radial), která je pro ženy olympijská, od 1. do 6. prosince. V pondělí 29. 11. dívky absolvovaly měření lodí a v úterý na ně čeká tréninková rozjížďka. 

Oman_02.jpg

„Je tady moc hezké počasí, ale fouká jen slabý vítr,“ říká Alessia Palanti, která stráví v Ománu skoro celý měsíc. Teprve osmnáctiletá juniorka pojede totiž i následující závod. „Je to moje první seniorské mistrovství světa, mám trošku strach, ale to zvládnu,“ věří.  „Vím, že v Česku sněžilo, sníh mi chybí, je tady strašné vedro. Už se těším na 18. prosince, kdy poletím s celým českým týmem do Čech, kde zůstanu i přes Vánoce,“ plánuje Alessia Palanti, než se zase vrátí domů do Itálie na jezero Garda, kde žije a trénuje.

Na startu je 64 závodnic z 31 zemí světa včetně zlaté olympijské medailistky Anne-Marie Rindom z Dánska.

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.