Československý úspěch na MS Raceboard

Letošní mistrovství světa ve třídě Raceboard se konalo ve městě Riga v Lotyšsku na jezeře Kišezers od 16. do 21. srpna 2021. České barvy na tomto závodu hájilo pět mužů a jedna žena. Z olympiády v Tokiu si na tento závod odskočil také Karel Lavický se svým trenérem Patrikem Pollákem, který však tentokrát změnil roli a také závodil. Karel nebyl jediným olympionikem. Přijel také Juozas Bernotas z nedaleké Litvy.

Během mistrovství panovaly na jezeře náročné podmínky s poryvovým větrem, který také často měnil směr. Celkem se odjelo 14 rozjížděk z patnácti. Ve středu se dokonce čekalo, až vítr trochu poleví, protože jeho síla dosahovala hodnot přes 30 uzlů. Nakonec se přece jedna rozjížďka uskutečnila. Poprvé v ní vyhrál Radim Kamenský a dokázal, že není jen jezdec slabých větrů a že Mistral Equipe II stále jede!

Naši závodníci se na pódiu vítězů postavili hned několikrát. Mistrem světa se stal Juozas Bernotas. Na druhém místě dojel Patrik a třetí příčku obsadil Radim, což je historicky jeho největší úspěch.

IMG_20210821_181103.jpg

Ve váhové kategorii lehcí se na stupních vítězů jednalo o úplný československý úspěch:

  1. Patrik Pollák SVK
  2. Radim Kamenský CZE
  3. Karel Lavický CZE

Ve věkové kategorii Masters obsadil Radim stříbrnou příčku a Karel stanul také na druhém stupínku, ale v kategorii Seniors.

kamensky.jpg

Gratulujeme všem vítězům a budeme se těšit na další závody v Raceboardu, které i přes tuhé boje na vodě probíhají vždy v přátelské atmosféře.

Text Pavel Kamenský

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.