Voda a jachting

• Češi úspěšní na Europa Cupu v Rakousku

Od 9. do 11. září se na Attersee sešlo přesně 100 závodníků z 10 zemí, aby se utkali ve třech lodních třídách ILCA 7, ILCA 6 a ILCA 4. Že je jachting sport pro všechny věkové kategorie, dokazuje fakt, že účastníci byli věkového rozmezí 13 až 82 let.

14. 9. 2022 | Rubrika: Voda a jachting

• Mistrovství Evropy třídy RS Feva na Lipně

Na mistrovství Evropy mládežnické třídy RS Feva to pro české barvy zacinkalo jak v absolutním pořadí, tak ve všech kategoriích. Do první desítky celkového pořadí ze 79 lodí se vešlo hned pět českých posádek.

30. 8. 2022 | Rubrika: Voda a jachting

• Windsurfařky vylovily ze švýcarského jezera Silvaplana stříbro

V neděli 28. 8. skončilo ve Svatém Mořici juniorské mistrovství světa ve windsurfingu v olympijské třídě iQFoil, kterého se zúčastnilo 260 chlapců a dívek ve dvou věkových kategoriích včetně 13 českých reprezentantů pod vedením reprezentačního trenéra Milana Hájka.

29. 8. 2022 | Rubrika: Voda a jachting

• Finále ICZ RODOP ČESKÉ JACHTAŘSKÉ LIGY 2022 skončilo na Lipně

Tří závodů ICZ RODOP české jachtařské ligy se zúčastnilo celkem 15 týmů z jachtklubů ze všech koutů České republiky.

23. 8. 2022 | Rubrika: Voda a jachting

• Čas na nový sport – začni s jachtingem!

Hledáte vhodný sport pro své děti? Chcete, aby u něj vydržely celý život, našly partu kamarádů a podívaly se do světa? Vyberte si právě jachting!

19. 8. 2022 | Rubrika: Voda a jachting

• Kristýna Piňosová má zlato z IQFoiL Youth & Junior Games

Od pondělka 1. 8. do čtvrtka 4. 8. se jela základní část iQFoiL Youth & Junior Games na Lago di Garda. Český windsurfingový tým jel tento závod jako generálku před mistrovstvím světa olympijské třídy iQFoil, které začíná za dva týdny na jezeře Silvaplana ve Švýcarsku.

6. 8. 2022 | Rubrika: Voda a jachting

• Mistrovské tituly pro Karla Lavického a Kateřinu Švíkovou

První ze dvou šampionátů, které se nyní odehrávají v chorvatské Viganji, včera skončil. Velmi dobře obsazeného závodu se zúčastnilo 57 závodníků a mimo české špičky, ať té současné nebo minulé, bylo závodní pole obohaceno o závodníky z Maďarska, Slovinska, Slovenska, a Chorvatska. Mezi nimi bylo i šest olympioniků. V juniorské třídě Techno 293 navíc závodilo 19 mladých českých windsurfařů.

24. 7. 2022 | Rubrika: Voda a jachting

• Rostislav Vítek se pokusí přeplavat jezero Loch Ness

Společnost STAREZ – SPORT, a. s., podporuje brněnského plavce Rostislava Vítka a drží mu palce v jeho pokusu o rekordní přeplavání slavného jezera Loch Ness. Zvládnout zdolat 36 kilometrů dlouhé jezero se zatím povedlo jen devíti lidem. V sobotu 23.  července může být dalším z nich Rostislav Vítek. Brněnský plavec chce zaútočit na světový rekord a jezero přeplavat pod 9 hodin. Stojí však před velkou výzvou. Voda ve skotském jezeru je totiž velmi ledová a tmavá.

19. 7. 2022 | Rubrika: Voda a jachting

• České surfaře již tradičně hostí chorvatský Viganj

Již tradiční mezinárodní mistrovství České republiky ve windsurfingu se koná v chorvatské Viganji na poloostrově Pelješac. Nejprve od 17. do 20. 7. ve třídě iQFoil a pak od 21. do 24. července ve slalomu.

18. 7. 2022 | Rubrika: Voda a jachting

• Český tým na MS v Haagu zůstal těsně za medailemi

V holandském přístavu Scheveningen nedaleko Haggu skončilo ve čtvrtek 14. července juniorské mistrovství světa World Sailing. Celý závod se odjel ve slabém větru a silném proudu. Naši závodníci si s danými podmínkami poradili dobře.

• Český tým na startu juniorského mistrovství světa v Haagu

V holandském přístavu Scheveningen nedaleko Haggu odstartovalo v neděli 10. července juniorské mistrovství světa World Sailing. 431 mladých jachtařů ze 69 zemí se utká ve třídách ILCA 6 chlapci a dívky, 29er chlapci a dívky, 420 chlapci+mix a dívky, iQFoil chlapci a dívky, Formula Kite chlapci a dívky a Nacra 15 mix.

13. 7. 2022 | Rubrika: Voda a jachting

• Maier a Václavík vyhráli mistrovství střední Evropy třídy Star

Majestátní lodní třída Star se po 22 letech vrátila na Lipno. Týden před mezinárodním závodem – Mistrovstvím 17. distriktu – se o prodlouženém víkendu 11.–13. června odjelo na Lipně Mistrovství České republiky.

21. 6. 2022 | Rubrika: Voda a jachting

• Český tým postoupil na Světový pohár národů v jachtingu

Čtyři dny (9.–12. 6.) závodění a velmi napínavé souboje, slunce a slabý vítr – v tomto duchu se nesla kvalifikace na Světový pohár národů v jachtingu – SSL Gold Cup – na jezeře Neuchatel ve Švýcarsku.

14. 6. 2022 | Rubrika: Voda a jachting

• Další skvělý závod kiteboardisty Vojtěcha Košky

Druhý letošní závod světového poháru olympijských tříd – Allianz Regatta – se jel od 31. 5. do 5. 6. v Holandsku. Účast nebyla zdaleka taková jako na jaře na Mallorce, i našich reprezentantů závodilo méně.

7. 6. 2022 | Rubrika: Voda a jachting

• Zlato a stříbro z mistrovství světa Raceboardů

Mistrovství světa windsurfingové třídy Raceboard skončilo včera na Balatonu. V různých větrných podmínkách se odjelo 12 rozjížděk. A Češi byli velmi úspěšní. Na celkovém druhém místě skončil Petr Kučera (Rapid Brno) a získal tak stříbrnou medaili a dvě zlata – v kategoriích senior a muži těžcí. Zlato z vod Balatonu vylovila také Jana Slívová (YC Nechranice), která jako první žena závod dokončila na celkovém 13. místě.

1. 6. 2022 | Rubrika: Voda a jachting