Dvě české juniorky bojují v Ománu o medaile

Youth Sailing World Championship 2021

V Ománu v Al Mussanah se od pondělí 13. prosince jede juniorské mistrovství světa World Sailing. Mladí jachtaři ze 60 zemí závodí ve třídách ILCA 6 chlapci a dívky, 29er chlapci a dívky, 420 chlapci+mix a dívky, Techno 293 chlapci a dívky, Formula Kite chlapci a dívky a Nacra 15 mix.  Jedná se buď přímo o olympijské třídy nebo o třídy přípravné na ty olympijské. Konkurence je obrovská. Český tým se účastní v silné sestavě – startuje v 6 kategoriích.

Po dvou dnech závodu je windsurfařka Kristýna Chalupníková (TJ Rapid Brno) ve třídě Techno 293 na druhém místě! „Včerejšek ji nezlomil a jela si svoje. Jezdila dnes opravdu skvěle, dobře startovala, jezdila jednoduše a rychle. Byl to dlouhý den, do přístavu jsme dojeli skoro za tmy,“ píše z Ománu její trenér Milan Hájek.

Alessii Palanti (YC CERE), která byla po včerejšku třetí ve třídě ILAC 6, když první jízdu dokonce vyhrála, se dnes nedařilo, špatně startovala, bojovala s taktikou po startu a v průběžném pořadí klesla na 7. místo. „Nicméně stále je jen par bodů za vedoucí závodnicí, a navíc i její soupeřky už mají na svém kontě špatné dojezdy, které škrtají. Teď bude důležité nedělat chyby a jezdit do 5. až 10. místa na jistotu. Fouká zde slabý vítr okolo 3–4 m/s, a to Alessi tolik nesedí,“ vysvětlil trenér třídy ILCA Štěpán Novotný.

Kitař Vojtěch Koška (YC Dyje) je zatím na 11. místě, windsurfař David Drda (TJ Delfín Jablonec) je na 14. místě, posádka 29eru Tibor a Adam Nevelöšovi (SK Štětí) jsou na 22. místě a Jiří Himmel (YC Nechranice) je na ICLE 6 na 46. místě

Závodit se bude až do 17. prosince, kdy budeme znát vítěze soutěže národů i všechny medailisty. Bude mezi nimi i někdo z českého týmu? Držte palce!

TZ a foto: Eva Skořepová - PR manažerka Českého svazu jachtingu