Medaile pro české kitesurfaře

Na Sardinii v Torre Grande na mistrovství Evropy do 21 let a na mistrovství světa Masters v nové olympijské třídě Formula Kite se našim reprezentantům dařilo.

Vojtěch Koška vybojoval na mistrovství Evropy do 21 let v olympijské třídě Formula Kite bronz a z evropských závodníků skončil druhý. Monika Žižlavská k tomu přidala stříbro mezi ženami na mistrovství světa Masters (nad 35 let)! Oba závodí za TJ Sailing Pálava

Závodilo se od 22. do 28. května. Odjelo se spousta pěkných jízd a finále bylo napínavé až do konce. V kategorii U21 muži skončil druhý český reprezentant Jindřich Houštěk z YC CERE na 27. místě a mezi ženami do 21 let byla Dominka Braunová z TJ Sailing Pálava na 16. místě.

„Po kvalifikačních rozjížďkách jsem byl na 3. místě, což mi zajistilo start v semifinále. Zde jsem svedl těžký souboj se dvěma Poláky a jedním Francouzem, ale nakonec se mi podařilo všechny soupeře předjet, a tím jsem se dostal do finále. Ve finále jsem bojoval ze všech sil, co to šlo, nedokázal jsem však dojet první. Místo toho jsem si vyjel dvakrát druhé místo, to mě ale bohužel nikam neposunulo, a tak jsem zůstal na třetím místě ve světovém pořadí, mezi Evropany potom druhý. Celkově jsem si závody velice užil, i když to byla spousta dřiny. Nasbíral jsem mnoho cenných zkušeností a ponaučení ze svých chyb do budoucích závodů. I když je jistě prostor pro zlepšení, myslím si, že jsem závody odjel velice dobře a se svým umístěním jsem spokojený. Po krátkém odpočinku pokračuji na další závody do Gizzerie v Itálii,“ říkal spokojeně Vojtěch Koška. Medaili vybojoval především pro svou maminku, která svádí těžký souboj se zákeřnou nemocí.