Odstartoval světový pohár na Mallorce

 52. ročník závodu Trofeo S.A.R. Princesa Sofía začíná dnes – v pondělí 3. dubna na Mallorce. Na startu bude přes tisíc jachtařů z více než 60 zemí závodících na 800 lodích nebo prknech. Na světovém poháru olympijských tříd bude bojovat také osmnáct českých reprezentantů.

Zdroj dynamické sekce: » Jachting - Světový pohár - Malorka (Fotogalerie)

Závod je pro ně českou kvalifikací na olympijský test event, který se jede v létě v Marseille, v místě, kde se za rok pojede olympijská regata a na kterém může startovat pouze jeden závodník z každé země v každé třídě. A také na mistrovství světa – to se pojede v srpnu v Haagu a je první olympijskou kvalifikací. I zde je počet účastníků omezený.

Hned na úvod začne závodit třída ILCA 7, v níž budeme mít dva zástupce – bratry Viktora a Ondřeje Teplé, a ILCA 6, kde se představí dvě naše závodnice Alessia Palanti a Klára Himmelová.

První den začínají závodit také windsurfaři ve třídě iQFoil, ve které nás reprezentují David Drda, Kateřina Švíková, Kateřina Altmannová, Kristýna Piňosová, Kristýna Chalupníková a Nela Sadílková. Ostatní třídy začínají zítra. Na startu budou čtyři naši kitaři – Vojtěch Koška, Jindřich Houštěk, Dominika Braunová a Monika Žižlavská, a dva skify 49eryFX - Zosia Burska se Sárou Tkadlecovou a sestry Veronika a Kateřina Živné.

Závodit se bude až do soboty 8. dubna, kdy budou rozdány všechny medaile.

Eva Skořepová - PR manažerka Českého svazu jachtingu

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting