Voda a jachting

• Titul mistryně Evropy pro Kristýnu Piňosovou

V Torbole skončilo mistrovství Evropy olympijské třídy iQFoil – IQFOiL Youth European Championships Lake Garda 2023. A do Česka putuje zlatá medaile v kategorii dívek do 19 let zásluhou Kristýny Piňosové. Na osmém místě ji ve finále doplnila Nela Sadílková.

10. 7. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Karel Lavický a Kristýna Piňosová vylovili z Gardy další medaile

Karel absolvoval MS ve třídě Formule Foil, celkově skončil na 4. místě a získal stříbrnou medaili v kategorii FR1 pro závodníky, kteří do závodu přihlásí jen jednu plachtu a jeden foil.

29. 6. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Jiří Outrata získal zlato v kategorii Legend

Mistrovství světa veteránů – Finn World Masters – se letos konalo v malém řeckém letovisku Nea Iraklitsa poblíž Kavaly od 29. května do 2. června. Jednoho z nejvýznamnějších závodů bývalé olympijské třídy Finn se zúčastnilo 145 lodí z 29 zemí z celého světa včetně několika exotických jako Guatemala či Bahamy.

8. 6. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Moderátorka Lucie Křížková poprvé závodila

O víkendu 3.–4. 6. se na Lipně v Černé v Pošumaví odjelo Mistrovství České republiky v lodní třídě RS500, které je součástí EuroCupu této třídy. Zároveň se zde jel i EuroCup třídy 29er a závod Českého poháru tříd RS Feva a RS400.

6. 6. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Evropské tituly do Česka a na Slovensko

Na Nových Mlýnech se od 27. do 30 května jelo mistrovství Evropy lodní třídy RS Vareo a skifů RS700. Na startu v obou lodních třídách bylo téměř 60 závodníků ze čtyř zemí.

2. 6. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Medaile pro české kitesurfaře

Na Sardinii v Torre Grande na mistrovství Evropy do 21 let a na mistrovství světa Masters v nové olympijské třídě Formula Kite se našim reprezentantům dařilo.

31. 5. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Alessia Palanti vyhrála EurILCA Europa Cup na Gardě

V Rivě na Lago di Garda se jel od 4. do 7. 5. Europa Cup tříd ILCA 4, 6 a 7. Alessia Palanti se dostala do vedení v olympijské třídě ILCA 6 hned první den, když vyhrála obě rozjížďky.

9. 5. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• HEBE si veze bronz z Mistrovství Evropy

Na Maltě se od 26. dubna do 1. května jelo mistrovství Evropy ORC. Na startu byly dvě české lodě: HEBE SAILING TEAM a TŘI SESTRY SAILING TEAM. A HEBE závod vyšel parádně. Byl z toho bronz.

3. 5. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Zlato z Hyeres pro windsurfařku Barboru Švíkovou

Windsurfařka Barbora Švíková z Yachtu Club CERE vyhrála ve třídě iQFoil závod světové série olympijských lodních tříd ve francouzském Hyeres!

30. 4. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Kristýna Piňosová vyhrála dvě úvodní rozjížďky!

Více než 50 let jezdí elita olympijského jachtingu koncem dubna do Hyères na Francouzskou riviéru. Semaine Olympique Française, jak se závod světové série olympijských tříd jmenuje, se v průběhu let stal nepřehlédnutelnou událostí každého národního týmu včetně toho českého.

25. 4. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Desáté místo pro Lindu Dokoupilovou

O víkendu skončilo mistrovství Evropy třídy ILCA 4 v Cadizu. Linda Dokoupilová z Jachtklubu Brno vybojoval skvělé 10. místo a byla devátá z Evropanek.

24. 4. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Stříbro pro český windsurfing!

Alexandra Lojínová získala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy třídy Techno 293 na Gardě! Éra velmi úspěšných mladých windsurfařek stále pokračuje!

18. 4. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Oslavy 130 let jachtingu začaly

Český Yacht Klub v sobotu 15. dubna oslavil 130 let od svého založení, které se považuje za počátek celého českého jachtingu. Na slavnostní plavbu na historické salonní rychlolodi Nepomuk přijali pozvání předsedové českých jachtklubů, nechyběli předseda ČSJ Radim Vašík, předseda Slovenského svazu jachtingu Martin Mydlík, další členové VV ČSJ, čestný předseda ČSJ Karel Bauer, spolek Vltavan i další významní hosté.

• Tři naši jachtaři ve zlaté skupině

Máme za sebou první letošní světový pohár – 52. ročník závodu Trofeo S.A.R. Princesa Sofía začal v pondělí 3. dubna na Mallorce a skončil medailovými rozjížďkami v sobotu 8. dubna.

14. 4. 2023 | Rubrika: Voda a jachting

• Odstartoval světový pohár na Mallorce

52. ročník závodu Trofeo S.A.R. Princesa Sofía začíná dnes – v pondělí 3. dubna na Mallorce. Na startu bude přes tisíc jachtařů z více než 60 zemí závodících na 800 lodích nebo prknech. Na světovém poháru olympijských tříd bude bojovat také osmnáct českých reprezentantů.

3. 4. 2023 | Rubrika: Voda a jachting