Reprezentanti olympijské třídy iQFoil Karel Lavický a Kristýna Piňosová vylovili z Gardy další medaile!

Karel absolvoval MS ve třídě Formule Foil, celkově skončil na 4. místě a získal stříbrnou medaili v kategorii FR1 pro závodníky, kteří do závodu přihlásí jen jednu plachtu a jeden foil.

Hned poté následoval ve dnech 23. až 25. června slalomový závod One Hour Classic 2023. Zúčastnili se jej tři čeští reprezentanti – Karel Lavický, Jakub Zíma a Kristýna Piňosová.

One Hour je specifický závod konaný pouze zde klubem Circolo Surf Torbole. Začíná se „rabbit“ startem za člunem a poté se jednu hodinu jezdí z jedné strany jezera na druhou, přičemž u každé bóje stojí loď a počítá kola každého závodníka.

Zdroj dynamické sekce: » iQFoil na Gardě (Fotogalerie)

Letos padly hned dva rekordy oproti loňskému roku – slalom na fině 19 kol v čase hodina a 15 vteřin a slalom na foilu 22 kol za 1:04:21 – oba rekordy byly pokořeny místním závodníkem Brunem Martinim (ITA-160).

Našim reprezentantům se na foilu také velmi dařilo. Jakub Zíma obsadil skvělé 11. místo s časem jedna hodina a šest vteřin. Karel hned za ním dvanácté místo. Jakub i Karel měli 19 kol a rozdíl mezi nimi byl opravdu velmi malý, přesněji pouhé 3 vteřiny! Kristýna Piňosová skončila na 20. místě, ale obsadila první místo mezi ženami s 18 koly v čase 1:04:03.

Jakub Zíma jel také na fině, kde skončil na obdivuhodném 8. místě se 17 koly v hodině a 45 vteřinách.

„Posledních 14 dní bylo velmi náročných. Nedříve mistrovství světa ve třídě Formule Foil a hned poté premiéra v nejslavnějším závodě na Gardě. První den nefoukalo, druhý den se jelo, ale žádná sláva, a třetí den už byl, jak měl. Bohužel po plavání na první bójce jsem už jen doháněl. Ale byla to zábava. Velký dík Kristýně za půjčení rychlé plachty a gratulace Jakubovi k 3 vteřinám, o které mě porazil. Na slalom foilu už začínám mít speed, ale kontrola zatím chybí,“ uvedl Karel Lavický.

Závody byly velmi zdařilým rozehřátím před nastávajícími důležitými akcemi. Karel se chystá na olympijský test event do Marseille a Kristýnu čeká na Gardě mistrovství Evropy iQFoil Youth & Junior stejně jako ostatní členy našeho juniorského týmu, kteří se také již připravují v místě konání šampionátu.

Eva Skořepová - PR manažerka Českého svazu jachtingu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.