• Doufám, že proženu rychlíky, říká Petr Vabroušek

Petr VabroušekNedávný republikový šampionát v dlouhém triatlonu mu nevyšel podle představ, ale své sportovní ambice už upírá dalším směrem. O tomto víkendu se postaví na ME v polské Poznani a příští sobotu ozdobí „půlku“ TRIEXPERT TRIPrague. Vloni zde získal bronz a rád by tento výsledek zopakoval.

25. 7. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Triatlon je krásný a ideální sport, říká kardiochirurg Pirk

MUDr PirkJe esem mezi kardiochirurgy, transplantoval srdce více než dvěma stovkám pacientů a se svým týmem každoročně provede více než 250 operací srdce. Mimo to je ale také nadšeným sportovcem, který v rámci své kategorie vloni ovládl premiérový triatlon v centru Prahy. Řeč je o Prof. MUDr. Janu Pirkovi, DrCs.(68), který o triatlonu hovoří jako o krásném a ideálním sportu a i letos se koncem července zúčastní v Praze závodu MINI TRIPrague.

22. 7. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Vendula Frintová na MS v Hamburku potvrdila formu

FrintováPoslední závodní prověrka před olympijským triatlonovým závodem se konala v sobotu 16.7.2016 v německém Hamburku. Na sprintových distancích kralovala tréninková kolegyně Frintové, Američanka Katie Zaferesová a Španěl Mario Mola. Z českých reprezentantů se nejlépe dařilo naší olympijské naději Vendule Frintové, která doběhla na 16. místě. Petře Kuříkové se závod příliš nevydařil a skončila na 54. místě. Mezi muži nestartoval nikdo z českých triatlonistů.

21. 7. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Triatlon v Olympijském parku na Lipně

FrintováBlíží se hlavní sportovní svátek letošního roku, letní olympijské hry v brazilském Riu. Podobně jako pražská letenská pláň při zimní olympiádě v Soči, ožije tentokrát prostředí kolem lipenské přehrady. Triatlon zde bude mít svoje zastoupení s pestrou nabídkou akcí pro děti, začínající triatlonisty i zkušenější borce.

19. 7. 2016 | Rubrika: Triatlon

• "Před TRIPrague forma stále stoupá" říká Filip Ospalý

OspalýVynikající český triatlonista Filip Ospalý ohlásil na jaře konec profesionální kariéry. V neděli 3.7. se postavil na start závodu Ironman 70.3 v norském Haugesundu. V cíli se radoval ze třetího místa. Čeští závodníci budou mít možnost s ním poměřit síly na blížícím se TRIPrague.

9. 7. 2016 | Rubrika: Triatlon

• V Stockholmu se dařilo českým triatlonovým reprezentantům

FrintováŠvédska metropole hostila v sobotu 2.července 2016 další závod Mistrovství světa v triatlonu pod hlavičkou ITU. Do Stockholmu se sjela silná konkurence světových es k jedné z posledních závodních prověrek před olympijským závodem. Česká reprezentantka Vendula Frintová zaznamenala další skvělý výsledek v podobě 9. místa.

8. 7. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Jitka Rudolfová a Jan Čelůstka vyhráli druhý díl ČP V Příbrami

triatlonV příbramském areálu Nový rybník se po jarní aquatlonové premiéře v českém poháru, konala i ta triatlonová. Oblíbený sportovní areál s kvalitním zázemím a zkušenostmi z běžeckých závodů a duatlonů, přivítal téměř tři stovky sportovců všech věkových kategorií. V hlavním závodě zvítězil v neděli 19.6. reprezentant Jan Čelůstka a Jitka Rudolfová (za svobodna Šimáková).

23. 6. 2016 | Rubrika: Triatlon

• V rakouském Kitzbuhelu se dařilo českým triatlonistům

ilustračníZávod evropského triatlonového poháru, který se jel o uplynulém víkendu, byl rozdělen na semifinálovou část v sobotu s kvalifikací na nedělní finálový souboj. Za deštivého alpského počasí bojovalo kvarteto českých závodníků. Eliška Zelená finišovala na 16. místě, Žaneta Bajerová o čtyři příčky za ní. V mužském závodě zajel nejlépe z našich Ondřej Olšar na 7. místě, Michal Šimeček doběhl na 22.místě.

21. 6. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Křivánková a Oppolzer se stali mistry ČR v dlouhém triatlonu

KřivánkováV sobotu 18.6. odstartoval v Otrokovicích kultovní „železňák“ Klimatex-Tufo Moraviaman a za slunečného počasí se pustilo do boje několik stovek triatlonistů. Z vítězství se radoval Jan Oppolzer z týmu Kerberos, který stanovil nové traťové maximum 8:28:23. Mezi ženami jasně dominovala Simona Křivánková.

20. 6. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Gajdošová a Linduška triumfovali v Českém Poháru

GajdošováV rámci triatlonového festivalu v plzeňském areálu u Boleveckého rybníka se uskutečnil první závod Českého poháru v olympijském triatlonu, který byl zároveň akademickým mistrovstvím ČR. Za příjemného počasí a dobré závodní atmosféry se z vítězství radovala Slovenka z Ekol Teamu Romana Gajdošová a František Linduška z TCV Jindřichův Hradec.

13. 6. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Juniorky získaly na EP v litevském Kupiškisu dvě medaile

triatlonNa triatlonovém závodě Evropského poháru v Litvě se velmi dařilo českým reprezentantkám. Simona Šimůnková vybojovala stříbro, o příčku za ní doběhla Lucie Obermannová. Zlato získala domácí závodnice Daniela Leitaneová.

• Vítězové k CZECHMANovi...

DžalajV sobotu 4.6. se ve Starých Ždánicích u Pardubic konal další ročník největšího triatlonového závodu v České republice s názvem CZECHMAN. Početné startovní pole závodilo na halfironmanské vzdálenosti (1.9km plavání – 90 km cyklistika – 21 km běh). Z vítězství se radovali Slovák Karol Džalaj a Simona Křivánková.

8. 6. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Kultovní závod Czechman opanovali Křivánková a Džalaj

triatlonSvým druhým dílem pokračoval oblíbený seriál FORD CZECHMAN TOUR 2016 Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu. Kultovního závodu Czechman, který patří mezi nejoblíbenější podniky v Česku, se zúčastnilo téměř šest stovek sportovců. Z vítězství se radovali Simona Křivánková a Slovák Karol Džalaj.

6. 6. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Vendula Frintová - rozhovor po ME Lisabon

FrintováNejlepší české triatlonistce Vendule Frintové chybělo k další evropské medaili necelé půl minuty a doběhla na čtvrté pozici. Po vynikajícím plavání a aktivní cyklistice se rozhodovalo o medailích na běžecké části, kde jí v závěru došly síly. Před letošním vrcholem na olympijském závodě v brazilském Riu je tento úspěch dalším velmi povzbuzujícím výsledkem.

2. 6. 2016 | Rubrika: Triatlon

• ME v Lisabonu potvrdilo dobrou výkonnost našich reprezentantek

FrintováPortugalský Lisabon hostil o uplynulém víkendu evropský šampionát v triatlonu. Z českých reprezentantů potvrdila skvělou formu Vendula Frintová, která skončila na čtvrtém místě a je velkou nadějí pro olympijské hry. Velmi kvalitní výsledek zajela i Petra Kuříková, která v nabité konkurenci vybojovala 14. místo. Z trojlístku triatlonistů v kategorii Elite na startu se nejlépe dařilo Janu Čelůstkovi, který proběhl cílem na 23. místě.

1. 6. 2016 | Rubrika: Triatlon